21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Köprülü kavşaklara su bariyerleri

Köprülü kavşaklara su bariyerleri

Haber Merkezi - 17 Ocak 2018 Çarşamba - 11:43 Köprülü kavşaklara su bariyerleri

Denizli Büyükşehir Belediyesi, trafik kazalarında can kaybının en aza indirilmesi için köprülü kavşaklarda çarpmanın etkisiyle oluşan darbeyi azaltmak amacıyla su bariyeri uygulamasını hayata geçiriyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, trafik kazalarında can kaybını en aza indirmek için yaklaşık 15 gün önce refüj başı su bariyeri uygulamasını hayata geçirdi. İlk etapta Fatih Köprülü Kavşağı, Deliktaş Köprülü Kavşağı ve Zeybek Köprülü Kavşağı’na konan su bariyerlerinin kazalarda darbeyi emerek çarpma şiddetini azalttığı, bu şekilde olası yaralanma ve ölümlü kazaları en aza indirdiği ifade edildi.

Köprü, viyadük, geçit gibi ihtiyaç bulunan tüm noktalara su bariyerlerinin konacağı ifade edilirken, geçtiğimiz hafta Fatih Köprülü Kavşağı’nda yaşanan kaza uygulamanın önemini gösterdi. Fatih Köprülü Kavşağı’nda kontrolden çıkan bir otomobil su bariyerline çarparak hızını azaltırken, hurdaya dönen araçta bulunan 2 kişiden birinin yaralandığı kaydedildi.

TÜM KÖPRÜLÜ KAVŞAKLARA KONULACAK

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kent genelinde hayata geçirdikleri ulaşım projeleri ile vatandaşların rahat ve konforlu bir şekilde seyahat etmesini amaçladıklarını belirterek, bunların yanında trafik güvenliği için de bir çok uygulamayı hayata geçirdiklerini söyledi. Bunlardan birinin su bariyerleri olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, “Ulaşım Dairesi Başkanlığımız tarafından başlatılan bu uygulama ile trafik kazalarında olabilecek zararı en aza indirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki günlerde şehrimizdeki tüm köprülü kavşak girişlerinde bu uygulamayı hayata geçireceğiz” diye konuştu.