Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye ile köklü bağlara sahibiz – D20Haber
21.02.2024, Çarşamba
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye ile köklü bağlara...

Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye ile köklü bağlara sahibiz

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Aralık 2023 Salı - 14:08Güncelleme: 26 Aralık 2023 Salı - 14:09
Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye ile köklü bağlara sahibiz

Denizli'ye bir dizi ziyaret ve program için gelen KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye ile köklü bağlara sahip olduklarını söyledi.

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun,Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, KKTC İzmir Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu ile AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör ve beraberindekiler eşlik etti.

 

YATIRIMLARI ANLATTI

Zolan belediye binası önünde karşıladığı Cumhurbaşkanı Tatar’a Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nda sergilenen ünlü Yatağan palası, Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınlarından oluşan eserleri ve Denizli Sancağını anlattı. 15 Mayıs 1919’da Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin Denizli Sancağı ile ilk direnişi başlattığından bahseden Zolan, Denizli’nin düşman işgaline uğramadığını kaydederek sancağın 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde de meydanlarda dalgalandığını ifade etti. Zolan daha sonra Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Denizli Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarını anlattı.

Haberin DevamıReklam
“KIBRIS BİZİM İÇİN VATAN TOPRAĞI”

KKTC’yi vatan toprağı olarak gördüklerini belirten Zolan, Cumhurbaşkanı Tatar’ı Denizli’de ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi. Denizli’nin doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerini anlatarak şehre yakışır bir belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını kaydeden Zolan, bu anlamda altyapı başta olmak üzere üstyapı, parklar, spor tesisleri, kültür merkezleri gibi ihtiyaç olan alanlarda yatırım gerçekleştirdiklerini belirtti. Zolan, KKTC’nin haklı davasında her zaman yanlarında olduklarını da sözlerine ekledi.

TATAR’DAN TEŞEKKÜR

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise,Kıbrıs meselesinin tarihi sürecini anlatarak, Türkiye ile et ile tırnak gibi köklü bağlara sahip olduklarını söyledi. Birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye ile ortak hareket ettiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, ev sahipliğinden ve hizmetlerinden dolayı Zolan’a teşekkür etti. Tatar, “Sizlerin bizlere göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakaya bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Tüm Denizli halkına bir kez daha minnetlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

CAM HOROZ HATIRASI

Cumhurbaşkanı Tatar, daha sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi Şeref Defterini imzaladı. Ziyaretin sonunda Cumhurbaşkanı Tatar, Zolan ile birlikte 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bulunan cam horoz heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.