15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kazıkbeli Savaşı Okçuluk Turnuvası’na 12 ilden...

Kazıkbeli Savaşı Okçuluk Turnuvası’na 12 ilden 210 sporcu katıldı

Haber Merkezi - 10 Ocak 2022 Pazartesi - 14:25 Kazıkbeli Savaşı Okçuluk Turnuvası’na 12 ilden 210 sporcu katıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Kazıkbeli Savaşı Okçuluk Turnuvası’na 12 ilden 210 sporcunun katılımıyla yapıldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 874 yıl önce Türklerin zaferi ile sonuçlanan ve Anadolu’nun Türk yurdu olmasında büyük önemi bulunan Kazıkbeli Savaşı anma etkinlikleri kapsamında okçuluk turnuvası düzenledi.

Bu yıl yedincisi düzenlenen Kazıkbeli Savaşı Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası, Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi’nde yapıldı. Turnuvaya Denizli, Antalya, Kütahya, İzmir, Uşak, Isparta, Afyonkarahisar, Burdur, Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale’den 210 sporcu katıldı. Yarışmalar; erkek, kadın, yıldız, çocuk ve takım kategorilerinde yapıldı.

Haberin DevamıReklam

İzmir Çekmergen Geleneksel Okçuluk Derneği Spor Kulübü turnuvanın kazanan takımı olurken, erkekler kategorisinde Halil İbrahim İlhan, kadınlar kategorisinde Teslime Bircan, yıldızlar kategorisinde Ahmet Kahraman ve çocuklar kategorisinde Zeren Sena Uslu birinciliği elde etti.

Dereceye giren sporculara madalyalarını Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Serhat Akbulut ile Ömer Faruk Özer verdi.