07.03.2021, Pazar
7 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

Kar yağışı ve fırtına etkili oluyor

Haber Merkezi - 16 Şubat 2021 Salı - 19:28 Kar yağışı ve fırtına etkili oluyor

Denizli için Meteorolojiden yapılan “kar ve fırtına” uyarısının ardından, bazı ilçelerde görülen kar yağışı ile fırtına yaşamı olumsuz etkiliyor.

A- A+

Akşam saatlerinde ilçelerden kar ve fırtına haberleri gelmeye başladı. Çameli ilçesinde kar yağışı Aliveren, Cumaalanı, Belevi ve İmamlar mahallelerinde görülen kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığı yükseklerde 30 santimetreyi bulurken, ilçe merkezinde 10 santimetreye yaklaştı. Acıpayam-Çameli karayolunun Kırkbudak geçidinde kar nedeniyle sürücülerin zor anlar yaşadığı, jandarma trafik ekiplerinin bölgede önlemler aldığı bildirildi.

Bu arada hava sıcaklığı ilçede eksi 7 dereceye düşerken, sert esen rüzgarın da etkili olduğu belirtildi.

Kar yağışının görüldüğü bir başka ilçe Tavas oldu. İlçede etkili olan tipi şeklindeki kar yağışı hem sürücülere hem yayalara zor anlar yaşattı. İlçe esnafı, dükkanlarının önündeki kaldırımlarda biriken karları temizleyerek, yayalara yardımcı olmaya çalıştı.

Kar yağışı, Denizli’nin Antalya ve Muğla bağlantılarını sağlayan karayolunda da etkili oldu. Karayolundaki buzlanma sürücüler için tehlike oluşturuyor.