08.03.2021, Pazartesi
2 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’de kar yağışı ve donduran soğuklar kapıda

Haber Merkezi - 13 Şubat 2021 Cumartesi - 15:18 Denizli’de kar yağışı ve donduran soğuklar kapıda

Denizli, yeni haftada adeta donacak. Sıcaklık 10-12 derece düşerken, kar yağışı görülecek. Bazı ilçelerde gece hava sıcaklığı eksi 11-13 dereceye kadar düşecek.

A- A+

Denizli’de güneşli günler ve ılık hava yeni haftayla birlikte sona erecek. Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde hava pazar ve pazartesi günleri yağmurlu olacak. Salı ve Çarşamba günleri kar yağışı beklenen bu ilçelerimizde sıcaklık gündüz 2-3 derece, gece eksi 6 dereceye kadar düşecek.

En soğuk ilçeler Çameli, Serinhisar, Çardak, Tavas ve Bozkurt olacak. Çameli’de yağışla birlikte sıcaklık gündüzleri eksi 1 ile eksi 3 derece arasında değişecek. Gece ise eksi 13 dereceye kadar düşecek.

Serinhisar’da pazartesi günü görülecek karla karışık yağmur, salı günü kar şeklinde devam edecek. Sıcaklık gündüzleri eksi 1-2 derece olurken, gece termometreler eksi 11’i gösterecek.

Çardak’ta da hafta karla karışık yağmurla başlayacak, salı günü kar yağışına dönüşecek. Hava sıcaklığı gündüzleri sıfır ile eksi 1, gece eksi 11 derece olacak.

Tavas’ta karla karışık yağmur ve kar yağışıyla sıcaklık gündüzleri eksi 1 dereceye, gece eksi 10 dereceye kadar düşecek.

Bozkurt’ta da aynı hava etkili olurken, hava sıcaklığı gündüzleri sıfır ile eksi 1 derece arasında değişecek. Gece ise eksi 10 dereceye gerileyecek.

Karla karışık yağmur ve kar yağışının görüleceği Acıpayam, Baklan, Bekilli, Çardak, Çivril ve Kale ilçelerinde soğuk hava donduracak. Bu ilçelerde hava sıcaklığı gündüzleri eksi 1 ile 2 derece arasında beklenirken, gece eksi 7-8 dereceye kadar düşecek.

Karla karışık yağmur ve kar yağışının diğer ilçelerde de görüleceği bildirildi.