02.03.2021, Salı
3 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

Kar sürücülere zor anlar yaşattı

Haber Merkezi - 18 Ocak 2021 Pazartesi - 14:24 Kar sürücülere zor anlar yaşattı

Sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışının ardından, Denizli-Antalya aralıklarla ulaşıma kapandı. Karayolunda denetim yapan ekipler, kar lastiksiz ve zincirsiz araç geçişine izin vermedi. Sürücüler karla kapanan yollarda zor anlar yaşadı.

A- A+

Denizli’de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, yüksek kesimlerde daha fazla etkili oldu. Kar, Denizli-Antalya karayolunda, Bağbaşı Mahallesi’nden itibaren sürücüleri zorladı. Karayolu, kar yağışı ve maddi hasarlı kazalar ile araç kaymaları nedeniyle zaman zaman trafiğe kapandı.

Trafik ekipleri, kent merkezinden Antalya ve Muğla yönlerine giden araçlarda kar lastiği ve zincir uygulaması yaptı. Kar lastiksiz ve zincir takmayan araçların trafiğe devam etmesine izin verilmedi. Bazı vatandaşlar ise, sürücülerin yaşadığı sıkıntıları belirli noktalarda fırsata çevirerek zincir satışı yaptı.

Aracında zincir olmadığı için yolda kalan Hayati Genç, “Gördüğünüz üzere kar yağıyor. İlerisi baya sıkıntı rampada öyle. Lastik baya sıkıntı işe yaramadı. Zinciri herkese tavsiye ederim. Yukarı rampaya kadar çıktım orada baya dolu arabalar. Bizde taktırıyoruz şimdi zincirimizi” dedi.

Yolda kalan vatandaşlara zincir satışı yapan İsmail Tırnaztepe, “Biz burada zincir satıyoruz. Yolda kalanlara yardımcı oluyoruz. Elinde zinciri olan vatandaşlara da zinciri takma konusunda yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

DENİZLİ (İHA)