31.10.2020, Cumartesi
9 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’de ihtiyaç sahiplerine 130 TL taksitle konut

Haber Merkezi - 11 Ağustos 2017 Cuma - 19:06 Denizli’de ihtiyaç sahiplerine 130 TL taksitle konut

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile TOKİ tarafından yaptırılan, işlemleri Denizli Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen sosyal konutların inşaatında sona yaklaşıldı. İhtiyaç sahipleri için yaptırılan bu konutlar 130 lira taksitle verilecek.

A- A+

Vali Hasan Karahan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile TOKİ tarafından yaptırılan Merkezefendi’nin Karahasanlı Mahallesi’nde, ihtiyaç sahibi 786 aile için yaptırılan konutlarda incelemede bulundu.

Yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Karahan, inşaatlardaki eksikliklerin en kısa zamanda tamamlanması talimatını verdi. Konutların tamamlanması ile birlikte Denizli’deki gerçek ihtiyaç sahiplerinin sıcak bir yuvaya kavuşacağını vurgulayan Vali Karahan, “Konutlar için başvurular geçtiğimiz Mart ayı içinde yapılmıştı. Başvuru sahipleri arasında gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra belirlenen kriterleri taşıyan gerçek ihtiyaç sahiplerine konutlar teslim edilecek. Böyle bir fırsatı ihtiyaç sahibi ailelerimize sunan Hükümetimize ve diğer tüm ilgililere vatandaşlarımız adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Toplamda 35 bin 100 liraya mal olacak olan konutlar, bürüt 67,5 metre kare ve 2 + 1 olarak planlandı. Başvurusu kabul edilen ihtiyaç sahibi aileler, aylık 130 lira taksitle 270 ay vadeli olarak konut sahibi olacak.