23.03.2023, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Hüdai Oral Caddesi yenileniyor

Hüdai Oral Caddesi yenileniyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Nisan 2022 Perşembe - 10:00Güncelleme: 28 Nisan 2022 Perşembe - 10:01
Hüdai Oral Caddesi yenileniyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Hüdai Oral Caddesi’nde yenileme çalışması yapıyor. Ekipler, eski asfaltı kazıyıp sıcak asfalt döküyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Merkezefendi ilçesinde 29 Ekim ve İzmir bulvarlarını birbirine bağlayan Hüdai Oral Caddesi’nde yenileme çalışması gerçekleştiriyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı 1,5 kilometre uzunluğundaki güzergahta eski asfaltı tamamen kazıyıp yeniden sıcak asfalt döküyor.

Ulaşım Dairesi Başkanlığı ise Hüdai Oral Caddesi ile Kaynarca Caddesi kesişiminde yer alan ve vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde talep edilen kavşak için proje hazırladı. Hüdai Oral Caddesi’nin modern ve daha güvenli hale getirildiği çalışma ile 14 metre genişliğindeki yol 2 geliş 2 gidiş olarak hizmet verecek.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tamamlanma aşamasına gelen çalışmaları inceledi. Burada kısa süre asfalt serim makinesi kullanarak çalışanlarla sohbet eden Zolan’a Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni ve beraberindekiler eşlik etti.

Haberin DevamıReklam

“VATANDAŞLARIN TALEP VE İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR”

Denizli genelinde çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini söyleyen Zolan, “Ulaşımda bugüne kadar çok yoğun yatırımlarımız oldu. Hemşehrilerimizin konforlu ve güvenli ulaşımını sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mehmet Akif Ersoy Mahallemizdeki Hüdai Oral Caddesi’nde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buradaki yol konforu ve niteliği anlamında olumsuzluklar vardı. Vatandaşlarımızın sıkıntıları ve yoğun bir talebi vardı. Bu talebi de gideriyoruz. Bu çalışmayla konforlu ulaşıma bir caddemizi daha katmış olduk” dedi.

Yenilenen güzergahın kentin önemli akslarından birisi olduğunu vurgulayan Zolan, çalışmaların tamamlanmasıyla bölgede trafiği rahatlatacağını belirtti.

Çalışmaya destek veren vatandaşlara teşekkür eden Zolan, “Yolumuz çok güzel oldu. Çok konforlu hale geldi. Sürücülerimizden, hız konusunda kurallara riayet etmelerini rica ediyorum. Şehrimize, Mehmet Akif Ersoy Mahallemize hayırlı uğurlu olsun. Güzellikleri birlikte yapmaya devam edeceğiz. Nerede bir ihtiyaç ve talep var orada olmaya, o ihtiyacı gidermeye tüm ekibimizle birlikte gayret edeceğiz” diye konuştu.