05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Helikopterle trafik kontrolleri yapıldı

Helikopterle trafik kontrolleri yapıldı

Haber Merkezi - 30 Nisan 2021 Cuma - 14:27 Helikopterle trafik kontrolleri yapıldı

Denizli’de, tam kapanmaya rağmen trafiğe çıkan sürücüler, jandarmanın havadan yaptığı helikopter denetimleriyle takibe alındı.

A- A+

Denizli İl Jandarma Komutanlığınca, trafik kazaları ile bu kazalarda yaşanan can kayıpları ve yaralanmaların en aza indirilmesi amacıyla denetimler sürdürülüyor. Bu kapsamda bugün, Denizli İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Aydın Jandarma Filo Komutanlığından görevlendirilen helikopter ile 10.30-12.30 saatleri arasında Çal ve Çivril-Dinar yollarında havadan trafik denetimi yapıldı.

 

Haberin DevamıReklam

Belirlenen yol güzergâhının üstünde uçuş yapan helikopterin içindeki görevliler, hatalı sollama, şerit izleme kurallarına uymama, yakın takipte bulunma, emniyet kemeri takmama gibi kural ihlallerini  yerde görevli trafik ekiplerine bildirerek, cezai işlem uygulanmasını sağladı.

Meydana gelen kazaların analizinde sürücülerin yüzde 91 gibi çok yüksek bir oranda kusurlu olduğunun tespit edildiğine dikkat çeken yetkililer, bu tarz uygulamalar ile sürücüler üzerindeki yakalanma riski duygusunun en üst seviyeye çıkarılması ve sürücü davranışlarının olumlu yönde değiştirilmesinin hedeflendiğini belirtti.