15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden yetiştiricilere küçükbaş hayvan yıkama makinesi...

Büyükşehirden yetiştiricilere küçükbaş hayvan yıkama makinesi desteği

Haber Merkezi - 27 Temmuz 2022 Çarşamba - 09:46 Büyükşehirden yetiştiricilere küçükbaş hayvan yıkama makinesi desteği

Denizli Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı hayvan yetiştiriciliği için küçükbaş hayvan yıkama makinesi desteği sağlayacak.

A- A+

Küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yapılacak destek, Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinin gündemine geldi. Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelerin emek ve zamandan tasarruf etmelerini sağlamak, aynı zamanda hastalık ve zararlılarla mücadeleyi kolaylaştırmak amacıyla küçükbaş hayvan yıkama makinesi desteği verilmesi teklifi ele alındı.

Denizli Büyükşehir belediye Başkanı Osman Zolan tarafından verilen teklifin kabul edilmesiyle yetiştiricilere verilecek yıkama makinesi desteği hayvanlarda hastalıkların artmasının önlenmesi, dış parazitlere karşı etkin bir mücadele edilmesini amaçlıyor. Projeyle girdi maliyetleri düşecek, vatandaşlara sağlıklı et ve süt arzı sağlanacak.

Haberin DevamıReklam

Zolan, konuyla ilgili açıklamasında kırsal kalkınma desteklerini sürdürdüklerini söyledi. Bir süre önce küçükbaş hayvancılıkla uğraşan 200 aileye yönelik 400 adet damızlık koç ve teke hibe destek projesini hayata geçirdiklerini anımsatan Zolan, “Üreticilerimizin en önemli ihtiyaçlarından birisi olan Küçükbaş Hayvan Yıkama Makine desteğimiz ile küçükbaş hayvanlarda hastalıkların artması önlenecek, dış parazitlere karşı etkin bir mücadele yapılacak. Bununla birlikte girdi maliyetleri düşürülecek ve üreticilerimiz daha çok kazanacak. Projemiz şimdiden üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.