27.07.2021, Salı
21 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Hayat kurtaracak tesislere toplu açılış töreni

Hayat kurtaracak tesislere toplu açılış töreni

Haber Merkezi - 19 Mart 2019 Salı - 13:13 Hayat kurtaracak tesislere toplu açılış töreni

Büyükşehir Belediyesinin sağlık alanında kente kazandırdığı "UMKE, 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Aile Sağlığı Merkezi Kompleksi", "Üçler 112 Acil Sağlık İstasyonu" ve "Bağbaşı 112 Acil Sağlık İstasyonu"nun açılışları gerçekleştirildi.

A- A+

“Ulusal Medikal Kurtarma Merkezi (UMKE), 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Aile Sağlığı Merkezi Kompleksi”, “Üçler 112 Acil Sağlık İstasyonu” ve “Bağbaşı 112 Acil Sağlık İstasyonu” için toplu açılış töreni düzenlendi. 29 Ekim Bulvarı’nda bulunan sağlık kompleksinde yapılan törene Vali Hasan Karahan, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, açılışını yaptıkları sağlık kompleksinde 2 adet aile hekimi olduğunu ve bu hekimlere kayıtlı 4 bin 500 nüfus bulunduğunu, bu rakamın bölgenin böyle bir sağlık tesisine ne kadar çok ihtiyacı olduğunu ortaya koyduğunu söyledi. Burada 4 aile hekimini barındıracak kapasiteye sahip olduklarını ifade eden Öztürk, yine Büyükşehir Belediyesi’nce yaptırılan Bağbaşı ve Üçler Acil Sağlık İstasyonları ile vakaya ulaşım sürelerinin daha da kısaldığını belirterek, Başkan Osman Zolan’a teşekkür etti.

ZOLAN: ASLİ GÖREVİMİZ DEĞİL’ DEMEDİK

Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan ise, Denizli’nin büyümeye ve güzelleşmeye devam ettiğini vurgulayarak, “Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. Bir nefes sıhhatten daha değerli başka bir şey yoktur. Denizli’mizin sağlık alanındaki bu ihtiyaçları bize iletildi. Biz de ‘başımızın üstüne’ dedik. Mevzu bahis sağlıksa ‘yaparız’ dedik. Çok şükür hepsini tamamladık” dedi.

Üçler ve Bağbaşı’nda ambulansların vakaya ulaşımında sıkıntı olduğunu, bu bölgelere 112 Acil Sağlık İstasyonu yapılması gerektiğinin kendisine iletildiğini anlatan Başkan Zolan, “Sağlık, dendiği zaman her şeyin durması, onunla ilgili işlerin bir an önce yapılması gerekiyor. Çok şükür biz de ‘asli görevimiz değil’ demedik, bu işleri de tamamladık. Buradaki Aile Sağlığı Merkezimiz, bölge için büyük bir ihtiyaçtı. Özellikle yaşlılarımız, büyüklerimiz bir sağlık ihtiyaçlarında uzak bölgelere gitmek zorunda kalıyorlardı. Söz verdiğimiz gibi bu tesisimizi de tamamladık. Artık burada binlerce vatandaşımız şifa buluyor” ifadelerini kullandı.

“BUGÜN DÜNDEN DAHA İLERİDEYİZ”

Bölge koordinatörü olan Ulusal Medikal Kurtarma Merkezi’nin (UMKE) de önemine işaret eden Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün 1200 metrekarelik kapalı alan içerisinde büyümeye müsait 3 birimimizin açılışını gerçekleştiriyoruz.İnşallah Denizlimizin her günü bir öncekinden daha güzel, bugün dünden daha ilerideyiz. Emek veren, katkı sağlayan, taş taş üstüne koyan herkese, fikri ortaya koyan onu sürdüren tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Allah’ım sizlerden razı olsun.”

“BÜYÜKŞEHİR SAĞLIĞA DA DOKUNUYOR”

Milletvekili Tin de herkesi yakından ilgilendiren tesislerin açılışını yaptıklarını kaydederek, “Sağlık her şeyden önemli ve sağlık olmazsa hiçbir şeyin ne tadı var ne tuzu var. Bunun değerini geçmişte belki de yaşadık, gördük, eksikliğini çok duyduk. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a sağlığa da dokunduğu için çok teşekkür ediyoruz. Dokunmadığı alan kalmadı. Eğitimden, kimsesizlere, alt yapıdan üst yapıya kadar halkımıza her hizmeti sonuna kadar götürüyor. Allah ondan razı olsun” diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Özkan, “Halkın sağlığı için seferber olduk. Çünkü insanımız varsa, aziz milletimizin sağlığı afiyette ise bizlerde sağlık ve afiyetteyiz. 961 milyar TL bütçemizin 161 milyar TL’si bugün sağlığa ayrılmış vaziyette. Birinci kalem bütçemiz eğitime ayrıldı, ikinci kalem bütçemiz sağlığa ayrıldı. Biz insanımızın yaşamı için seferber olduk” dedi.

“DENİZLİ’DE BU BİRLİKTELİĞİ ÇOK GÜZEL SAĞLADIK”

Vali Karahan da güzel bir tesisin açılışını yaphtıklarını belirterek, hayırlı uğurlu olsun. Allah muhtaç etmesin ama eksikliğini de göstermesin. Biz Denizli’de bu birlikteliği çok güzel sağladık ve devam ettiriyoruz. Bunda da Denizlili vatandaşlarımızın samimiyeti, devlete bağlılığı, uyumu bunu sağlıyor. Hepinize minnettarız. Biz sizlerin emrinde olmaktan hiç yüksünmedik, gocunmadık. Çünkü sizin fedakarlığınız, gayretinizi, samimiyetinizi gözlerinizden görüyoruz. Biz de bu aşkla çalışıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Zolan ve beraberindekiler dualarla 3 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi, daha sonra sağlık kompleksinde incelemede bulundu.