Gençlik Meclisinden Bilgi Yarışması – D20Haber
24.07.2024, Çarşamba
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Gençlik Meclisinden Bilgi Yarışması

Gençlik Meclisinden Bilgi Yarışması

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Mart 2022 Cumartesi - 14:18Güncelleme: 26 Mart 2022 Cumartesi - 14:22
Gençlik Meclisinden Bilgi Yarışması

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, üniversite öğrencilerine yönelik bilgi yarışması düzenledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisince düzenlenen yarışmada, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğrencilerinden oluşan 28 takım mücadele etti. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışmaya Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve öğrenciler katıldı.

Genel kültür alanında birbirinden zorlu soruların yer aldığı yarışmanın kazananı “Triad” takımı oldu. Yarışmada ikinciliği Tıbbiyeliler, üçüncülüğü Aretlikler elde etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden, ilkini gerçekleştirdikleri bilgi yarışmasının uzun yıllar devam ederek geleneksel hale gelmesini istediklerini söyledi. Birden, “Buradaki amaç çok soru bilmek değil, yarışırken bir şey öğrenmeniz faydalı vakit geçirmeniz olsun. Yarışmaya bu açıdan bakarsak da kaybedeni olmayan bir yarışma olacaktır. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen gönüllü arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Her birisi gönüllük esasıyla çalışarak bu organizasyonun kusursuz bir şekilde işlemesi için çalıştı” dedi.

Ödül töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci de, etkinliğin düzenlenmesine emek veren Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ve gönüllülerine teşekkür etti. Değirmenci, “Gençlik Meclisi bizim en önemli meclisimiz. Gençliği biz hazine olarak görüyoruz, gençlik bizim geleceğimiz. Gençlerin her projesi bizleri heyecanlandırıyor. Biz gençlerimizin her talebini yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Değirmenci, dereceye giren takım ve öğrencilere ödül ve hediyelerini takdim etti.