25.05.2022, Çarşamba
18 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden 12.519 kişiye evde bakım, sağlık...

Büyükşehirden 12.519 kişiye evde bakım, sağlık ve hasta nakil hizmeti

Haber Merkezi - 5 Şubat 2022 Cumartesi - 11:06 Büyükşehirden 12.519 kişiye evde bakım, sağlık ve hasta nakil hizmeti

Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi, geçen yıl 12 bin 519 kişiye evde bakım, sağlık ve hasta nakil hizmeti verdi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi, günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım ve sağlık hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. Evde bakım ve sağlık hizmetinin yanında yatağa bağımlı, engelli hastalar, kronik rahatsızlığı yüzünden yürüyemeyen sedye ile taşınması gereken hastaların sağlık kuruluşlarına naklini tam donanımlı ambulansları ile gerçekleştiren merkez, binlerce vatandaşın yüzünü güldürdü.

Evde Bakım ve Sağlık Merkezince, 2021 yılında 5 bin 209 kişiye evde bakım, 5 bin 176 kişiye evde sağlık ve 2 bin 134 kişiye de hasta nakil hizmeti sağlandı. Vatandaşları belirli aralıklarla rutin olarak ziyaret eden ekipler, 12 binin üzerindeki vatandaşı 146 bin 554 kez ziyaret ederek dertlerine derman oldu.

“DENİZLİ’DE HERKES MUTLU OLSUN İSTİYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nin kentte çok önemli bir ihtiyaca yanıt verdiğini ve klasik belediyecilik faaliyetlerinin yanında vatandaşların gönüllerine dokunan en önemli proje olduğunu belirtti. Zolan, “Biz ‘Denizlimizde kimse sahipsiz kalmayacak’ dedik. Şükürler olsun ki sözümüzü yerine getirmenin mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Projemiz sosyal belediyecilik anlayışımızın vücut bulmuş halidir. Her şey mutlu ve huzurlu bir Denizli için. Ekiplerimiz şehrimizin tamamında yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın yüzlerini güldürmeye devam ediyor. İstiyoruz ki Denizli’de yaşayan herkes mutlu olsun, derdiyle baş başa kalmasın” dedi.

TEK TELEFONLA MÜRACAAT

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Evde Bakım ve Sağlık Merkezi, 2016 yılından bu yana hizmet veriyor. Merkezin hizmetinden yararlanmak için 0258 377 20 12 numaralı telefon ile başvuru yapılıyor.