25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Engelliler Meclisi’nden “Farkında mıyız?” konulu söyleşi

Engelliler Meclisi’nden “Farkında mıyız?” konulu söyleşi

Haber Merkezi - 23 Mayıs 2018 Çarşamba - 10:34 Engelliler Meclisi’nden “Farkında mıyız?” konulu söyleşi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, lise öğrencilerine yönelik"Farkında mıyız?" konulu söyleşi düzenledi.

A- A+

Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, Özel Eğitim Uzmanı ve Sosyolog Gülistan Çankaya, Yaşar Saniye Gemici, Oya-Ender Abalıoğlu ve İbrahim Cinkaya Anadolu Liseleri ile Osman Aydınlı Teknik Meslek Lisesi öğrencileri katıldı.

Söyleşide, engellilerin desteklenmeleri halinde büyük başarılara imza attığını kaydeden Engelliler Meclisi Başkanı Güngör, “Bizleri engelimize göre değil de, yeteneklerimize göre değerlendirmeniz gerekir. Bunun için bizim yanımızda olmanız gerekir. Aksi durumda engelli bireylerin neler yaşadıklarını ve neler hissettiklerini bilmeniz mümkün değildir” dedi.

Özel Eğitim Uzmanı ve Sosyolog Gülistan Çankaya da “Engellileri her zaman desteklemeniz ve yardımcı olmanız lazım. Günlük yaşamımızda bir engellinin erişimi ile ilgili bir sıkıntısı varsa onun çözümüne ilişkin girişimlerde bulunmak gerekiyor” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi yürütme kurulu üyeleri Öztürk Özkan ile Aysun Tonel Karaaslan öğrencilerin sorularını yanıtladı.