18.05.2022, Çarşamba
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Eczacılar da belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanacak

Eczacılar da belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanacak

Haber Merkezi - 24 Mart 2020 Salı - 16:38 Eczacılar da belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, sağlık personelinden sonra eczacılara da toplu taşıma hizmetinden ücretsiz yararlanma olanağı sundu.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, coronavirüsle mücadelede yoğun çaba harcayan sağlık sektörüne olan desteğine devam ediyor. Bu kapsamda tüm sağlık çalışanlarına belediye otobüslerini ücretsiz kullanıma sunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, eczacılar ve eczanede çalışanlara da aynı kolaylığı getirdi. Buna göre eczacılar ve eczanede çalışan personel Denizli Eczacılar Odası’nın vereceği kimliklerle 25 Mart 2020 Çarşamba gününden itibaren Denizli Büyükşehir Belediyesi otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

“EN KISA SÜREDE BU SALGINI ATLATIRIZ İNŞALLAH”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların sağlık ve huzuru için Büyükşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen tüm tedbirleri almaya devam ettiklerini belirtti. Bu hassas süreçte tüm sağlık sektörünün özveri ve fedakarlıkla görevlerini sürdürdüğünü ifade eden Zolan, “Sağlık çalışanlarımıza sunduğumuz ücretsiz belediye otobüsü uygulamamızı genişleterek eczacı ve eczanelerde çalışan kardeşlerimizi de dahil ediyoruz. Eğer birlik ve beraberlik içinde olursak en kısa sürede bu salgını atlatırız inşallah” dedi.

Devletin tüm kurumlarıyla beraber gerekli tedbirleri almayı sürdürdüklerini ifade eden Zolan, hemşehrilerine zorunlu olmadıkça dışarı çıkmaması tavsiyesinde bulundu. Virüsten korunmak için koyulan kurallara harfiyen uyulması gerektiğini vurgulayan Başkan Zolan, “Temizliğe, hijyene ve mesafe kurallarına mutlaka özen gösterelim” diye konuştu.