Aşıklar Bayramı sona erdi – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Aşıklar Bayramı sona erdi

Aşıklar Bayramı sona erdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Kasım 2023 Cumartesi - 12:09Güncelleme: 4 Kasım 2023 Cumartesi - 12:10
Aşıklar Bayramı sona erdi

Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Denizli 10. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı’nın finali sona erdi.

Bu yıl 10’ncusu düzenlenen Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki final gecesiyle sona erdi. Kapanış programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve vatandaş katıldı.

Yurt içinden 16, Türk dünyasından 4 olmak üzere geceye katılan 20 halk ozanı atışma, koçaklama, doğaçlama şiir, doğaçlama türkü, sözlü ve sazlı güzelleme ve taşlama dallarından örnekler sundu.

Haberin DevamıReklam
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’ye gelen tüm aşıklara teşekkür ederek, “Dil, kültür ve sevgi köprüleriyle dolu Denizli 10. Uluslararası Aşıklar Bayramı’nda aşıklarımızın gönül dolusu deyişleri ve sazlarıyla muhteşem bir akşam yaşadık. Türk dünyasından 4, ülkemizden 16 aşığın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz programımıza teşrif eden özümüz, sözümüz, dilimiz aşıklarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

Programın sonunda Başkan Zolan günün anısına Denizli’ye gelen aşıklara üzerinde Denizli horozu bulunan kaide hediye etti.

KATILAN OZANLAR

Kapanış programında Ozan Nihat, Nuri Şahinoğlu, Serdarcan, Yaşar Demiroğlu, Hüsrani, Behram Aktemur, Yakup Temeli, Ali Rıza Ezgi, Halil Daylak, Muhsin Yaralı, Selahattin Kazanoğlu, Öksüz Ozan, Pirşani, Obalı, Yüksel Yıldızoğlu, Mihriban Arslan, Gulira Kasymkulova, Bekarys Nuriman, Melika Aldamjarova ve Peri Hasanova sahne aldı.