Dünya Kadınlar Günü kutlaması, Zolan’dan kırmızı karanfil – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Dünya Kadınlar Günü kutlaması, Zolan’dan kırmızı...

Dünya Kadınlar Günü kutlaması, Zolan’dan kırmızı karanfil

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Mart 2024 Cuma - 14:03Güncelleme: 8 Mart 2024 Cuma - 14:03
Dünya Kadınlar Günü kutlaması, Zolan’dan kırmızı karanfil

Denizli’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yağmur altındaki törenle kutlanırken, denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kadınlara kırmızı karanfil dağıttı.

15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda düzenlenen ve yağmur altında gerçekleşen törene AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Sanatçı Dilek Türkan, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Kadın Meclisi yürütme kurulu üyeleri ve kadınlar katıldı.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen’in Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle devam etti.

ZOLAN’DAN KADINLARA KIRMIZI KARANFİL

Kadın Meclisi Başkanı Özen, törende yaptığı konuşmada, 1857 yılında Amerika'da 129 kadının yaşamını yitirmesiyle başlayan 8 Mart'ın tarihsel sürecini anlattı. Özen, “Bugün bizler için kutlama günü değil, anma günüdür. Kadınlarımız ağlamasın, üzülmesin dedik ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaya başladı. Bir toplumun gelişmişliğini görmek istiyorsak, önce kadınlara bakmalıyız. Eğer kadınlar gelişmişse o ülke gelişmiş sayılır” dedi.

Ekonomide, siyasette, kültürel ve sosyal hayatta Türk kadınından övgüyle bahseden Özen, “Eğer biz çalışırsak bu vatan daha güzel gelişecek” diye konuştu.

Törenin sonunda Başkan Zolan ve beraberindekiler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına programa katılan kadınlara kırmızı karanfil verdi.