03.02.2023, Cuma
2 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli’de Cumhuriyet Yürüyüşü yapıldı

Denizli’de Cumhuriyet Yürüyüşü yapıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Ekim 2022 Cumartesi - 18:33Güncelleme: 30 Ekim 2022 Pazar - 11:07
Denizli’de Cumhuriyet Yürüyüşü yapıldı

Cumhuriyet'in 99’uncu yıldönümü dolayısıyla Denizli Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Cumhuriyet Yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşün bitiminde 99 efe, Delikliçınar Meydanı’nda harmandalı oynadı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 99’uncu kuruluş yılı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Yürüyüşü düzenledi. Bayramyeri’nden başlayıp Delikliçınar Meydanı’nda son bulan yürüyüşe Vali Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, siyasi partiler ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüşün bitiminde Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu özel bir gösteri sundu. Cumhuriyet’in kuruluşunun 99. yıldönümüne özel 99 kişilik efe grubu harmandalı halk oyununu sergiledi. Finalde efelerin Türk barağı açtığı gösteri büyük alkış topladı.

ZOLAN: CUMHURİYET HEPİMİZİN CUMHURİYETİ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyet’in kuruluşunun daha coşkulu, daha anlamlı kutlamak amacıyla her yıl birçok program yaptıklarını söyledi. Zolan, bunlardan bir tanesinin de Cumhuriyet Yürüyüşü olduğunu belirterek, “Katılımınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumhuriyet hepimizin cumhuriyeti. 99 yıl önce, ülkemizin işgalden kurtulmasıyla ve Cumhuriyet’in kurulmasıyla yeni bir yürüyüş başladı ve her yıl üst üste konarak bugünlere gelindi. Ben, Cumhuriyet’imizin kurucusu başta Başkomutanımız, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluş mücadelesinde canını ortaya koymuş, ömrünü vakfetmişve bu topraklar uğrunda şehit olmuş tüm büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam

ATİK: BİZ BÜYÜK TÜRK MİLLETİYİZ

Vali Ali Fuat Atik ise, Cumhuriyet’in kuruluşunun 99’uncu yılını hep birlikte coşkuyla kutladıklarını ifade ederek, “Biz büyük Türk milletiyiz. Bizi esir etmek istediler, bu topraklardan kovmak, çıkartmak istediler. Ama öyle bir lider çıktı ki, bizi kimliğimize kavuşturan, unuttuğumuz değerleri, Türklüğü, özgürlüğü bize hatırlatan ve bu kahraman milleti etrafında toplayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları yokluk içerisinde Cumhuriyeti kurarak bizlere armağan ettiler. Bugün bize, bu millete düşen Cumhuriyet’in bize kazandırdığı değerlere sonuna kadar sahip çıkmaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve meydanı dolduran vatandaşlar 10. Yıl Marşı’na Türk bayraklarını sallayarak eşlik etti.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Öte yandan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının düzenlediği basketbol, okçuluk, tenis, masa tenisi ve badminton turnuvalarında dereceye girenler ile Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezlerinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarda dereceye girenlere madalya ve bisiklet ödülleri verildi.