Cumhuriyet Turnuvası voleybol ile başladı – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Cumhuriyet Turnuvası voleybol ile başladı

Cumhuriyet Turnuvası voleybol ile başladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Ekim 2023 Pazar - 13:26Güncelleme: 15 Ekim 2023 Pazar - 13:27
Cumhuriyet Turnuvası voleybol ile başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 farklı spor branşında düzenlenen Cumhuriyet Turnuvası, voleybol karşılaşmaları ile başladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Türkiye Cumhuriyeti’nin100. kuruluş yıldönümüne özel voleybol, judo, basketbol, güreş, tenis, tekvando, badminton, masa tenisi, okçuluk ve yüzme olmak üzere 10 farklı branşta düzenlediği turnuva başladı.

Etkinlik kapsamında ilk karşılaşmalar, 12 takımdan 168 sporcunun katıldığı voleybol maçları ile Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi ve Atletizm Sahası’nda yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan turnuvanın açılış maçlarını yerinde takip etti. Bir süre sporcu ve aileleri ile sohbet eden Zolan, kıyasıya mücadelelerin sergilendiği karşılaşmaları izledi. Zolan burada yaptığı açıklamada turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür ederek, “Gençlerimize, geleceğimize hem cumhuriyetimizin önemini anlatmak, hem de 100. yılı en üst seviyede coşkuyla kutlamak için 10 farklı spor branşında turnuva düzenledik” dedi.

“ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Haberin DevamıReklam
Çocukların burada cıvıl cıvıl olduğunu ve her birinin kendi içinde yetenekler barındırdığını kaydeden Zolan, “Biz çocuklarımızı eğiterek, eğlendirerek geleceğe hazırlıyoruz. Ülkemize, milletimize, vatanımıza, bayrağımıza hizmet edecek nesiller yetişsin istiyoruz” dedi. Zolan, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında her gün etkinliklerimiz, yarışmalarımız devam edecek. Denizlimiz Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını coşkuyla, heyecanla kutluyor. Cumhuriyetimiz daha nice yüzyıllar sürsün, ilelebet payidar olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürkümüzün dediği gibi, gençlerimizi geleceğe hazırlamak, onları güçlü tutmak, bilgili tutmak, yeteneklerini ortaya çıkarmak çok çok önemli. Biz de Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bunu yapıyoruz” diye konuştu.

“SPOR HAYATIN KENDİSİDİR”

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak 22 branşta ücretsiz spor kursları verdiklerini hatırlatan Zolan, şunları söyledi:

“Spor hayatın ta kendisidir. Sporda kurallar var, hayatta olduğu gibi. Sporda ekiple birlikte hareket ettiğin zaman başarı var. Hayatta da dayanışma içinde olduğumuz zaman başarı geliyor. Sporda yenilmek de var, kazanmak da var. Hayatta da düşmek var, kalkmak var. İşte spor yaptırarak çocuklarımızı biz hem fiziken hem de ruhen dinç tutuyoruz. Onları geleceğe, hayata hazırlıyoruz. İnşallah onlar bizden daha başarılı olacaklar, ülkemizi daha ileriye, daha güzele götürecekler. 29 Ekim’e kadar inşallah daha da güzel etkinliklerimiz olacak. Ben çocuklarımızı, gençlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”