27.11.2022, Pazar
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu verildi

Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu verildi

Haber Merkezi - 30 Ekim 2022 Pazar - 12:58 Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu verildi

Denizli Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu verildi. Zeybek gösterisi ise etkinliğin sürprizi oldu.

A- A+

Türkiye Cumhuriyeti’nin 99’uncu kuruluş yılı dolayısıyla Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde verilen resepsiyona, Vali Ali Fuat Atik, eşi Fulya Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, belediye başkanları, askeri ve mülki erkan, siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Vali Atik gecede yaptığı konuşmada, Denizli’de Cumhuriyet’in 99’uncu kuruluş yıldönümünün coşkuyla kutlandığını belirterek, bundan gurur duyduğunu söyledi. Vali Atik, “Cumhuriyet Yürüyüşümüz ve belediyemiz önündeki ambiyans hepimizi çok derinden etkiledi. ‘İşte Cumhuriyet Bayramı böyle kutlanır’ diye geri dönüşler aldık. Bunu yaşatan, katılan herkese buradan canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam

Program dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür eden Atik, konuşmasını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10. Yıl Nutku’nda Türk milletine seslendiği, “Türklüğün unutulmuş büyük medenî vasfı ve büyük medenî kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile âtinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır” hitabı ile tamamladı.

Müzik dinletisinin de sunulduğu resepsiyonda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün zeybek oyunu temsili olarak canlandırıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncusu Burak Ecmel Nayır’ın sunduğu zeybek oyunu davetlilerin beğenisini topladı.

Vali Atik, Başkan Zolan ve davetliler gecenin sonunda ellerindeki Türk bayrakları ile 10. Yıl Marşı’na hep birlikte eşlik etti.