Çiftçiye römork ve tohum eleme makinesi hibe edildi – D20Haber
24.09.2023, Pazar
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Çiftçiye römork ve tohum eleme makinesi...

Çiftçiye römork ve tohum eleme makinesi hibe edildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Eylül 2023 Cumartesi - 12:06Güncelleme: 9 Eylül 2023 Cumartesi - 12:06
Çiftçiye römork ve tohum eleme makinesi hibe edildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çardak ilçesindeki çiftçilere ihtiyaçları olan katı gübre dağıtma römorku ile tohum eleme makinesi hibe etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kırsal alandaki çiftçilerin tarımda yüksek ürün verimi elde edilebilmesi amacıyla desteklerini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesince, Çardak ilçesinde 41 bin dekar alanda 467 üreticinin kullanacağı katı gübre dağıtma römorku ile 47 bin dekar alanda 472 üreticinin faydalanacağı tohum eleme makinesi hibe etti.

Çardak ilçesindeki üreticilerin, maliyetlerini düşürmek ve iş gücü gibi temini zor olan kaynaklardan tasarruf ederek daha karlı yetiştiricilik yapmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen makine teslim töreni Çardak Şehit Ahmet Ulukavak Kapalı Pazar Yeri’nde yapıldı.

Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz, AK Parti Çardak İlçe Başkanı Özgür Aksöğüt, Denizli Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar ile üreticiler katıldı.

Büyükşehir Belediyesi olarak birçok alanda üreticilere destek olduklarını, Çardaklı üreticilerden gelen katı gübre dağıtma römorku ve tohum eleme makinesi talebini hemen yerine getirdiklerini ve sundukları desteğin faydalarını söyleyen Zolan, “Çiftçilerimiz bol ve kaliteli üretim yapsın inşallah. Bizim derdimiz herkes yaptığı işin karşılığını güzel bir şekilde kavuşsun istiyoruz” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak üreticilerin yanında olmak için gayret ettiklerini ifade eden Zolan, “Üreten insanların yanında olmamız, onları işlerini kolaylaştırmamız gerekiyor. Üretimlerimizi artırmak gerekiyor. Bu ekipmanlarla üretimleri artırarak devam edeceğiz. Allah yolumuzu açık etsin. Ürettiğimiz zaman daha kaliteli ve daha çok ürettiğimiz zaman, çiftçilerimize destek verdiğimiz zaman güçlüyüz. Geleceğimiz daha aydınlık. Birlik ve beraberliğimizi daim olsun. Bir ve beraber olduğumuz sürece aşamayacağımız engel, varamayacağımız hedef yoktur. Herkese kaliteli ürünler, bol ve hayırlı kazançlar diliyorum ” diye konuştu.