30.11.2020, Pazartesi
6 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Caddeler baştan aşağı yıkanıp dezenfekte ediliyor

Haber Merkezi - 6 Nisan 2020 Pazartesi - 13:52 Caddeler baştan aşağı yıkanıp dezenfekte ediliyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Delikliçınar ile Fevzi Çakmak Bulvarı’nı bağlayan ve kentin en işlek yollarından olan İstiklal Caddesi ile şehirlerarası otobüs terminalini baştan aşağı yıkayarak dezenfekte etti.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çin’in Wuhan kentinden başlayarak tüm dünyaya yayılan coronavirüse karşı aldığı önlemler kapsamında, şehrin yoğun olarak kullanılan noktalarında dezenfektan ve hijyen çalışmalarına devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesine bağlı ekipler, İstiklal Caddesi ve tüm kaldırımlarını sabunlu suyla yıkadı. Ekipler, talep eden esnafın iş yerleri ile otobüs duraklarını da dezenfekte etti.

Büyükşehir ekipleri, şehirlerarası otobüs terminalinde de temizlik ve dezenfeksiyon çalışması yaptı. Şehir içi gelen – giden yolcu peronları, şehirlerarası gelen – giden yolcu peronları, bilet satış yerleri, dinlenme alaları ve büfeler bölgesini baştan aşağı sabunlu suyla yıkayan ekipler, vatandaşların temas edebileceği merdivenler, banklar ve ATM’ler gibi noktaları Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlı biyosidal ürünlerle dezenfekte etti.

VATANDAŞLAR TEDBİRLERDEN MEMNUN

İstiklal Caddesi esnaflarından Ekrem Hakan, temizlik ve dezenfeksyion işleminden memnuniyet duyduklarını belirterek, “Çok güzel bir uygulama. Temizlik kadar güzel bir şey yok. Her yerin temiz ve hijyenik olması da bu virüsten korunmamız için çok önemli” dedi.

Esnaf Orhan Matrak ise, “Bugün dükkanımızın içerisini ilaçladılar. İstiklal Caddesi dezenfekte ediliyor, yıkanıyor. Bu çok güzel bir çalışma” diye konuştu.

Atayhanım Sahibova da, çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, “Belediyemiz çok güzel çalışıyor. Şu anda yollar yıkanıyor ve ilaçlanıyor. Çocuklar dışarıya çıkmıyor ve yaşlılar evde oturuyor. Bizler de mecbur kalmadığımız sürece dışarı çıkmıyoruz. Ben belediye başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BU ZOR GÜNLERİN ÜSTESİNDEN HEP BİRLİKTE GELECEĞİZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların sağlıklarının her şeyden önemli olduğunu belirterek, koronavirüse karşı aldıkları sıkı tedbirleri aksatmadan sürdürdüklerini söyledi. “İnşallah bu zor günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz” diyen Zolan, herkesi kurallara harfiyen uymaya davet etti.

Zolan, “Birlik ve beraberlik içerisinde bu günleri atlatacağımıza yürekten inanıyorum. İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemde sevdikleriniz ve kendi sağlığınız için lütfen zorunlu olmadıkça evlerinizden ayrılmayın. Bizler vatandaşlarımıza hizmet edebilmek adına sahadayız ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.