Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’ne ilgi yoğun oldu – D20Haber
13.06.2024, Perşembe
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’ne ilgi yoğun...

Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’ne ilgi yoğun oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Kasım 2023 Pazartesi - 11:39Güncelleme: 20 Kasım 2023 Pazartesi - 11:39
Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’ne ilgi yoğun oldu

Denizli Büyükşehir belediyesince düzenlenen Üreten Kadınlar Festivali sona erdi. Açılan 245 stantta kadınlar ürünlerini sergileyip satma olanağı, konser ve söyleşiler festivale renk kattı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali, 17-19 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki festival programında konserlerden söyleşilere, çalışma atölyelerinden sihirbaz gösterilerine çok sayıda etkinlik gerçekleştirildi.

 

Kadınların 245 stantta el emeği göz nuru çalışmalarını sergilediği festivalin ilk günü ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun sevilen eserlerini Denizlililer için seslendirdi.

Festivalin hafta sonu programında ise, tiyatro ve sinema oyuncusu Ceyda Düvenci bir söyleşi gerçekleştirdi.

Son dönemin başarılı müzisyenlerinden Elif Buse Doğan da konserle Denizlililerin karşısına çıkarken, Eğitimci Yazar Dilek Cesur söyleşiye katıldı. Festivalin finalinde şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan sahne aldı.

Haberin DevamıReklam
Masterchef Büşra Zambakbir söyleşi ile 19 Kasım Dünya Girişimci Kadınlar Günü’ne renk katarken, 3 gün süren etkinlikte uzman isimler ebru sanatı, keçe ile şal süsleme, girişimciler için yurtdışı satış, estetik uygulamaları, yaradılış mikrokozmoz-makrokozmoz, yogoyla tanışma konularında workshop (çalışma atölyesi) ve eğitimler verdi.

Tiyatro oyunlarına da yer verilen festival süresince sihirbaz gösterileri, bando konseri, yüz boyama, palyaço, sosis balon dağıtımı, planetaryum gösterimleri ve flashmob etkinlikleri yapıldı.

Kadın üreticiler de üç gün süren festivalde açtıkları stanlarda ürünlerini sergileyip satış yapma olanağı buldu.

Öte yandan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, festivalde stant açan kadınlara katılım belgelerini eşi Berrin Zolan ile birlikte verdi.Sık sık festivali ziyaret ederek programlara katılan Zolan, düzenledikleri festival ile üreten kadınların önünü açıp, onlara destek olmak için gayretlerini sürdürdüklerini söyledi.

Festivale katılan sanatçılar, eğitimciler ve üreten kadınlara teşekkür eden Zolan, “Biz üreten, çalışan ve ülkemizin geleceğini inşa eden evlatları yetiştiren kadınlarımızın her zaman yanında olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Denizli Büyükşehir Belediyesi kadın dostu bir şehirdir. Denizimiz sizlerle birlikte daha da güzele daha da iyiye hep beraber gidecektir inşallah” dedi.