Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali 4. kez düzenlenecek – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali 4. kez...

Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali 4. kez düzenlenecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Şubat 2024 Perşembe - 13:09Güncelleme: 29 Şubat 2024 Perşembe - 13:10
Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali 4. kez düzenlenecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kadın girişimcilere desteğini sürdürüyor. Dördüncü kez düzenlenecek Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nde kurulacak 260 stant için kuralar, Büyükşehir belediye Başkanı Osman Zolan’ın da katılımıyla çekildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, yoğun talep üzerine Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nin 4’üncüsünü gerçekleştirecek. Türk el sanatlarıyla uğraşan kadın girişimci ve kadın sanatkârların desteklenmesi, gelişmelerine yardımcı olunması, unutulmaya yüz tutmuş sanat ve zanaatların yaşatılması ve aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla düzenlenecek Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali 8-9-10 Mart’ta gerçekleştirilecek.

 

KURALAR ÇEKİLDİ

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki festivalde açılacak 260 stant için kura çekimi yapıldı. Kura çekimine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen ve çok sayıda kadın girişimci katıldı.

Başkan Zolan burada yaptığı konuşmada, festivalin başarı ile sürdüğünü ifade ederek, “Son yapılan festivalimiz bir öncekinden daha da başarılı oluyor. Sizlerin ürünlerini tanışan vatandaşlarımız bu festivali iple çekiyor” dedi.

“BU İŞİN SAHİBİ SİZSİNİZ”

Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nin dördüncüsünün başarılı bir şekilde geçeceğine inandığını kaydeden Zolan, “Ürettiğiniz ürünler inşallah değerinde satılır. Bu işin sahibi sizsiniz, inşallah bereketli ve güzel olsun. Kent Konseyimiz, Kadın Meclisimiz de sizlerin yanında olmaya devam edecek. Çekilecek kura sonucu stantların yerleri belirlenecek. Festivalimiz inşallah başarılı ve güzel geçsin. Denizlimiz Üreten Kadınlar Festivalimizle, sanatımızla, kültürümüzle, birçok etkinliğimiz ile yoluna devam etsin. İnşallah emeğinizin karşılığını alırsınız. Duamız, temennimiz bu. Hepinize başarılar ve hayırlı işler diliyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından ilk kura çekimini Başkan Zolan yaptı.STANTLARDA NELER OLACAK?

Türk el sanatlarından ev tekstili ve hazır giyime çok farklı el emeği göz nuru ürünlerin sergileneceği festivalde, ahşap işçiliği, bijuteri, bakırcılık, takı tasarım, dikiş, örücülük, geleneksel giysili bebek yapımcılığı, bıçakçılık, cam işçiliği, çömlekçilik, dericilik, dokumacılık, gümüşçülük, geri dönüşümden yapılmış süs eşyaları, minyatür objeler, sepetçilik, kozmetik, cilt bakımı, seramik işçiliği, çini, Türk süsleme sanatları (tezhip, hat, minyatür, ebru), tel kırma, nakış, iğne oyası gibi geleneksel Türk el sanatlarından örnekler yer alacak. Ayrıca yöresel ev yapımı kuru gıda, pasta, salça reçel, turşu gibi gıdalar da festivalde bulunacak.