Bağbaşı Sosyal Tesis ve Kapalı Pazar Yeri’nin temeli atıldı – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
9 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Bağbaşı Sosyal Tesis ve Kapalı Pazar...

Bağbaşı Sosyal Tesis ve Kapalı Pazar Yeri’nin temeli atıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Mart 2024 Cuma - 16:01Güncelleme: 1 Mart 2024 Cuma - 16:01
Bağbaşı Sosyal Tesis ve Kapalı Pazar Yeri’nin temeli atıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Pamukkale ilçesinde yaptıracağı Bağbaşı Sosyal Tesisi ve Pazar Yeri'nin temeli atıldı.

Arazisi Pamukkale Belediyesince tahsis edilen ve Denizli Büyükşehir Belediyesince yaptırılacak Bağbaşı Mahallesi Sosyal Tesis ve Kapalı Pazar Yeri’nin temel atma törenine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali Değirmenci, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, törendeki konuşmasında, Bağbaşı Mahallesi’nde değişik amaçlarla kullanılabilecek donanımlı ve modern bir sosyal tesise ihtiyacı olduğunu, yapımı tamamlandığında pazar yerinin yanı sıra düğün, hayır, toplantı ve farklı etkinliklere ev sahipliği yapacağını söyledi.

 

“GÜVENİ BOŞA ÇIKARMADIK”

Göreve geldikleri ilk günden itibaren kentte hayal bile edilemeyen, yapılamaz denilen onlarca işi ve hizmeti gerçekleştirdiklerini kaydeden Zolan, “Sizler bize güvenip bu göreve getirdiğiniz günden bugüne Denizli'ye birçok işler yaptık. Hayal bile edilemeyen işleri başladık, tamamladık, Allah'a hamdolsun. Sizlerin bize olan güvenini boşa çıkarmamak, başınızı öne eğdirmemek için gece gündüz çalıştık. Denizlimiz bugün nereden nereye geldi. Büyük bir köyden, büyükşehire geldik çok şükür. Allah'ım izin verdi, sizler destek verdiniz. Birçok işlerin altına imza attık” dedi.

Sosyal belediyeciliğe dair pek çok hizmeti gerçekleştirdiklerini söyleyen Zolan, sözlerine şöyle devam etti:

“Tüm bunlar sanki hep varmış gibi geliyor insana ama bunlar Cumhur ittifakı ile oldu, AK Parti ile oldu. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanımızın, destekleri ile oldu. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin destekleri ile işbirliği ile oldu. Allah'ın izni ile inşallah daha nice güzel işler yapmayı Allah bize nasip etsin. El ele verirsek, gönül gönüle verirsek ayrı gayrıya düşmezsek aşamayacağımız engel, başaramayacağımız hedef yoktur. Allah'ın izni ile bugüne kadar nasıl başardıysak inşallah sizlerin desteğiyle başarmaya devam edeceğiz. Sosyal tesisin bu mahallemize, bölgemize, insanlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu mübarek günde temelini attığımız bu tesisimiz inşallah burada uzun yıllar hizmet verecek. Bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Gayret etti, çok hizmetler yaptı.”

BAĞBAŞI SOSYAL TESİSİ

Arazisi Pamukkale Belediyesi tarafından tahsis edilen tesis, 2 bin 806 metrekare alana sahip, 2 katlı yarı betonarme ve yarı çelik yapıdan oluşacak. Her biri 18 metrekareden oluşan 12 adet işyeri, 40 adet müstahsil, 96 adet manav adası, 1 güvenlik odası, bay ve bayan mescidi içerisinde barındıracak.