DBB 500 kilometre yol asfaltlayacak – D20Haber
24.09.2023, Pazar
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. DBB 500 kilometre yol asfaltlayacak

DBB 500 kilometre yol asfaltlayacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Ağustos 2023 Cumartesi - 13:36Güncelleme: 5 Ağustos 2023 Cumartesi - 13:36
DBB 500 kilometre yol asfaltlayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi (DBB), farklı ilçelerde 500 kilometre yolun asfaltlanmasını hedefledi.

DBB’nin bu yıl 500 kilometre hedefiyle bir süre önce başlattığı asfalt çalışmaları il genelinde devam ediyor. Asfaltlama çalışmalarını yakından takip eden DBB Başkanı Osman Zolan, Çivril ilçesindeki çalışmaları yerinde gördü.

İlk olarak Haydan Mahallesi’ndeki 2 kilometrelik Nene Hatun Caddesi 1. kat asfalt döküm çalışmalarını takip eden Zolan, daha sonra Seraserli-Sundurlu-Irgıllı arasındaki 10 kilometrelik yolda gerçekleştirilen 1. kat asfalt çalışmalarını inceledi.

Zolan, burada yaptığı açıklamada, 20 kilometrenin üzerinde olan Çivril ilçesi – Irgıllı Mahallesi arasındaki yolun çok sıkıntı yaratığını, vatandaşların yoğun talebi üzerine geçen yıl bu güzergahın 10 kilometrelik kısmını asfaltladıklarını hatırlattı.

Bu yıl ise Seraserli-Sundurlu-Irgıllı arasında kalan 10 kilometrelik kesimde asfalt çalışması yaptıklarını söyleyen Zolan, “Toplamda 20 kilometre olan bu yol, yaklaşık o10 mahalleye hizmet edecek. Bu güzergahta yol genişletme çalışmaları yaptık, trafik güvenliğini ve yol konforunu en üst seviyeye çıkardık. İnsanlarımızın ulaşımını daha kolay ve konforlu hale getirdik. Çivril ilçemize ve bu bölgede olan tüm mahallelerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bu yıl başlattıkları asfalt çalışmalarının en üst seviyede gayretle sürdüğünü vurgulayan Başkan Zolan, “Bu sene nasip olursa 500 km’nin üzerinde asfalt yol planımız var. Şu an plan dahilinde mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Allah‘ım kolaylıklar versin. Çivril-Irgıllı yolumuz hayırlı ve uğurlu olsun. Allah‘ım kazasız belasız kullanmayı nasip eylesin. Çivrilimiz her geçen gün güzelleşiyor. Denizlimiz ve tüm ilçelerimizde sorunları çözerek, hizmetlerimizi artırarak yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.