07.03.2021, Pazar
7 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

Ali Marım Bulvarı’nda asfaltlama ve kavşak düzenlemesi tamamlandı

Haber Merkezi - 20 Şubat 2021 Cumartesi - 11:57 Ali Marım Bulvarı’nda asfaltlama ve kavşak düzenlemesi tamamlandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, çok sayıda mahallenin İzmir karayoluna bağlanmasını sağlayan Ali Marım Bulvarı’ndaki asfaltlama ve kavşak düzenleme çalışmasını tamamladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi kentin önemli trafik arterlerinden biri olan ve sürücü pisti olarak da kullanılan Ali Marım Bulvarı’nda bir süre önce başlatılan çalışmaları bitirdi. Dört gidiş, dört geliş olmak üzere sekiz şeritli bulvara 20 bin ton dolayında sıcak asfalt döküldü.

Bu arada, altyapıyla birlikte Ali Marım Bulvarı, Hasan Gönüllü Bulvarı, Başkarcı Yolu ve Göveçlik Yolu’nun kesiştiği kavşakta da düzenleme çalışması yapıldı.

“DENİZLİMİZİN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin önemli trafik arterlerinden biri olan Ali Marım Bulvarı ile kavşak düzenleme çalışmasını tamamlayarak hizmete aldıklarını söyledi. Projenin çok önemli bir ihtiyaca yanıt verdiğini, bulvar ve kavşak düzenlemeleriyle yol güvenliği ve konforunun had safhaya çıkarıldığını vurgulayan Zolan, “Denizlimizin güzelliğine güzellik katmaya, vatandaşlarımızın taleplerini birer birer yerine getirmeye devam ediyoruz. Şehrimizin ulaşım anlamında bir ihtiyacını daha gidermenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

PROJE ETAP ETAP TAMAMLANDI

Trafikte olumsuzluk yaşanmaması için projenin etap etap tamamlandığını, çalışmayla bölge trafiğindeki tüm olumsuzlukların ortadan kaldırıldığını kaydeden Zolan, “Çok şükür vatandaşlarımızın talebini karşıladık ve alt yapısıyla birlikte dört dörtlük bir bulvarımızı ve kavşağımızı daha hizmete aldık. Allah’ım vatandaşlarımıza kazasız belasız kullanmayı nasip eylesin, tüm şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.