27.11.2022, Pazar
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Akhan-Akvadi yolu açılıyor

Akhan-Akvadi yolu açılıyor

Haber Merkezi - 22 Ekim 2022 Cumartesi - 15:10 Akhan-Akvadi yolu açılıyor

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde Büyükşehir belediyesinden ulaşım yatırımı. Akhan Mahallesi’ni Akvadi üzerinden kente bağlayacak yolda çalışmalara başlandı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka ve Aktepe mahallelerinin arasında kalan vadiden geçişi sağlayıp Akhan’a ulaşacak 2,5 kilometrelik yolun açılması için start verdi. Aktepe, Karşıyaka, Dokuzkavaklar ve Anafartalar mahalleleri, bu yol ile Ankara karayoluna bağlanacak.

Fen İşleri Dairesi ekiplerinin bir süre önce yapımına başladığı yol ilk etapta 1 gidiş, 1 gelişten oluşacak. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 1 kilometre taş duvar ve 1 köprü ile 3 menfezin inşa edildiği yolda incelemede bulundu. Zolan’a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve Ömer Faruk Özer ile daire başkanları eşlik etti.

“YENİ ULAŞIM SİSTEMLERİ KURMAK GEREKİYOR”

Zolan, incelemenin ardından yaptığı açıklamada, ulaşımla ilgili geleceğe yönelik önemli adımlar attıklarını söyledi. Denizli’de her geçen gün araç sayısının arttığına dikkat çeken Zolan, şöyle devam etti:

Haberin DevamıReklam

“İnsanlarımızın daha konforlu, rahat ve hızlı ulaşımı için yeni yollar açmak, yeni ulaşım sistemleri kurmak gerekiyor. Biz de görevde olduğumuz süre içerisinde birçok yeni bulvar, caddeler açtık, mevcut yollarımızın üzerine köprülü kavşaklar, akıllı ulaşım sistemleri gibi yeni oluşumlar kurduk. Denizli’mizin ulaşım ağını geliştirerek bugünlere gelmesini sağladık.”

“TRAFİĞİNE NEFES ALDIRACAK”

Yeni yolun ana arterlerdeki yoğunluğa nefes aldıracağını kaydeden Zolan, “Dokuzkavaklar, Anafartalar, Aktepe, Karşıyaka gibi mahallelerimizin Ankara yoluna ulaşımı bu yoldan sağlanacak. Söz konusu bölgelerdeki araçlar artık ana yola çıkmak zorunda kalmadan yeni yolu kullanarak kısa zamanda, güvenli ve konforlu bir şekilde Ankara yoluna ulaşabilecek” dedi.

Bu yolun ardından sürdürülecek çalışma ile kente yeni bir çevre yolu kazandıracakları belirten Zolan, “Bu yolun devamında Akhan’dan Kayıhan ve Bağbaşı’na giden bir yol hedefliyoruz. Bu yeni bir çevre yolu olacak. Bu yeni çevre yolunu hizmete aldığımızda Denizli’nin ulaşımının çok rahatladığını hissedeceğiz. Yeni çevre yolunun ilk etabını şu anda yapmaktayız. Bundan sonraki etabımız Asri Mezarlık’tan Kayıhan, Hürriyet ve Bağbaşı bölgesine doğru gidecek yolun inşaatını yapmaktır. Böylece Denizli’mize yeni bir çevre yolu kazandırmayı hedefliyoruz. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.