27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. AFAD’dan öğrencilere afet bilinci oluşturma eğitimi

AFAD’dan öğrencilere afet bilinci oluşturma eğitimi

Haber Merkezi - 10 Temmuz 2021 Cumartesi - 09:56 AFAD’dan öğrencilere afet bilinci oluşturma eğitimi

İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünce, afet bilinci oluşturma çalışmaları kapsamında, öğrenciler ve ailelerine eğitim veriliyor. Bu amaçla bir alışveriş merkezinin bahçesinde kurulan çadırı Vali Ali Fuat Atik ziyaret etti, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

A- A+

“Afet Eğitim Yılı Faaliyetleri” kapsamında Merkezefendi ilçesindeki bir alışveriş merkezinin bahçesine “AFAD Farkındalık Eğitim Çadırı” kuruldu. 112 metrekarelik etkinlik çadırında öğrenciler, çocuklar ve ailelerine yönelik afet bilinci oluşturulması amacıyla bilgilendirmede bulunuldu.

Verilen eğitimlerle toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet riskini azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amaçlanırken, yıl içinde ülke genelinde 51 milyon kişiye ulaşılması hedeflendi.

AFAD İl Müdürlüğünün yürütülen çalışmalarla kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, üniversite ve özel sektör kuruluşları ile iş birliği içerisinde bilgilendirme çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Bu arada, Ali Fuat Atik, “AFAD Farkındalık Eğitim Çadırı”nı ziyaret ederek, İl Müdürü Ali Etiz ve kurum personelinden yapılan etkinlikle ilgili bilgi aldı.