01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. 65 yaş ve üstündekilerin toplu taşıma...

65 yaş ve üstündekilerin toplu taşıma araçlarına biniş saatleri açıklandı

Haber Merkezi - 11 Eylül 2020 Cuma - 17:50 65 yaş ve üstündekilerin toplu taşıma araçlarına biniş saatleri açıklandı

Denizli İl Hıfzıssıha Meclisi, artan coronavirüs vakaları üzerine 65 yaş ve üzerindekilerin toplu taşıma araçlarına binebileceği saatler yeniden düzenledi.

A- A+

İl Hıfzıssıha Meclisi kararında, minibüs ve midibüsler ile koltuk kapasitelerinde herhangi bir seyreltme ve kaldırılma yapılmayan otobüsler gibi iç hacim bakımından fiziki mesafe kurallarının uygulanamayacağı şehir içi toplu ulaşım araçlarında, ayakta yolcu alınmasına kesinlikle izin verilmeyeceği belirtildi.

Koltuk kapasiteleri seyreltilmiş veya kaldırılmış otobüsler gibi ayakta yolcu taşıma ağırlıklı toplu ulaşım araçlarında ise, fiziki mesafe kurallarına aykırı olmayacak şekilde ruhsatlarında belirtilen koltuk kapasitesi kadar oturan yolcu ve ayakta yolcu taşıma kapasitesinin 1/3’ü oranında ayakta yolcu alınmasına izin verilecek.

Haberin DevamıReklam

65 YAŞI VE ÜZERİNDEKİLER İLE İLGİLİ DÜZENLEME

65 yaş ve üzerindekiler ile ilgili kararda da, bu yaş grubundakilerin toplu taşıma araçlarından 10.00-16.00 saatleri arasında yararlanabileceği, bu saatler dışında ise toplu taşıma araçlarını kullanmalarının yasak olduğu belirtildi.