21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. 65 bin kişiye sevgi eli değdi

65 bin kişiye sevgi eli değdi

Haber Merkezi - 11 Ocak 2018 Perşembe - 15:17 65 bin kişiye sevgi eli değdi

Denizli'de ihtiyaç sahipleri ile hayırsever vatandaşlar arasında köprü görevini yürüten Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların umudu olmaya devam ediyor. 2017 yılında 65 bin 355 kişiye ulaşarak gıda, kıyafet ve ev eşyası yardımı yapan Sevgi Eli, geçen yıl yangında evleri küle dönen 50 ailenin de ev eşyasını yeniledi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, kent merkezi ve tüm ilçelerde yardıma muhtaç vatandaşların imdadına koşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Denizli merkez ve ilçelerinde ihtiyaç sahibi 44 bin 355 kişiye kıyafet yardımında bulunan Sevgi Eli, 20 bin aileye de gıda yardımı gerçekleştirdi. Sevgi Eli, yaklaşık bin ailenin de 11 bin 575 parça ev eşyası ihtiyacını karşıladı, ayrıca yangına maruz kalan vatandaşlara yardım sağladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile koordine olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, merkez ve ilçelerde çıkan yangınlarda eşyaları küle dönen 50 ailenin evlerini baştan aşağı döşedi. Kurulduğu günden bu yana Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli’ne bağış yapan vatandaşların sayısı 21 bini bulurken, 2017 yılında Sevgi Eli’nden toplam 65 bin 355 kişi yararlandı.

“BİR ELİN VERDİĞİNİ DİĞER EL GÖRMEYECEK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin hayırsever bir kent olduğunu belirterek, “Denizli, yardımsever kimliğiyle ön plana çıkan, hayırseverlik ve kardeşlik hukukunun ön planda olduğu bir kültüre sahiptir. Bizler de Sevgi Eli ile hayırsever ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi görüyor, Peygamber Efendimizin (SAV) söylediği gibi ‘Sağ elin verdiğini sol el görmemelidir’ anlayışı ile hareket ediyoruz” dedi.

Sosyal belediyecilik anlamında en üst seviyede gayret gösterdiklerini vurgulayan Başkan Osman Zolan, projenin mimarı olan dönemin Belediye Başkanı ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile eşi Ayşen Zeybekci’ye teşekkür etti.