26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. 5 mahallede altyapıdan sonra sıra üstyapıya...

5 mahallede altyapıdan sonra sıra üstyapıya geldi

Haber Merkezi - 30 Haziran 2021 Çarşamba - 12:23 5 mahallede altyapıdan sonra sıra üstyapıya geldi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin Anafartalar, Aktepe ve Deliktaş mahallelerinde altyapıyı tamamlarken, Dokuzkavaklar ve Karşıyaka mahallelerinde ise sona yaklaşıldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresinin (DESKİ); Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe, Karşıyaka’nın bir kısmı ile Deliktaş Mahallesi’nde hayata geçirdiği altyapı projesinin tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.

Yapılan açıklamada; Anafartalar, Aktepe ve Deliktaş mahallelerinin altyapı çalışmasının bitirildiği, Dokuzkavaklar ve Karşıyaka mahallelerindeki çalışmanın ise yüzde 90’lık kısmının tamamlandığı belirtildi. Altyapı yatırıp projesiyle 5 mahallede 187 kilometre içme suyu hattı ile 115 kilometre kanalizasyon hattı baştan aşağı yenilendi. Bölgeye ilk kez 21 kilometre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşenerek, aşırı yağışlarda meydana gelen su baskınlarına da son verildiği kaydedildi. Yüzde 90’lık çalışmanın tamamlandığı Dokuzkavaklar ve Karşıyaka mahallelerinin söz konusu bölümünde ise içme suyu abone bağlantılarının da bitirilerek 5 mahalleyi kapsayan projenin kısa süre sonra sona ereceği belirtildi.

 

İLK KEZ YAĞMUR SUYU HATTI DÖŞENDİ

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, altyapının zor, meşakkatli ve yüksek maliyetli bir hizmet olduğunu belirterek, “Bir yerde altyapı olmazsa üstte olan hiçbir şeyin anlamı yoktur. Altyapı olmazsa olmazdır. Bu noktada 5 mahallemizde daha içme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağıya değiştirdik, ilk kez bölgemize yağmur suyu hatları döşedik” dedi.

Bölgede uzun yıllar altyapı eksikliğinin yaşandığını anlatan Başkan Zolan, “Altyapı sabır ister, cesaret ister. Tabi sadece sabır ve cesaret yetmiyor vatandaşlarımızın desteği de gerekiyor. Çok şükür altyapısını yenilediğimiz her mahallemizde vatandaşlarımızın büyük destekleri ile karşılaştık. Vatandaşlarımıza sabır ve destekleri için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“EMANETE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Söz verdiklerini ve bu sözü yerine getirdiklerini söyleyen Zolan, “Çok şükür vatandaşlarımızla el ele, gönül gönüle bu işleri yaptık. Şimdi sıra üst yapıda. Allah yolumuzu açık etsin. Denizlimizin yarını bugünümüzden daha güzel olsun. Biz milletimize, şehrimize, gece gündüz hizmet etmeye devam edeceğiz. Verilen emanete sahip çıkıyoruz, bize duyulan güveni boşa çıkarmamak adına Denizlimizin dertlerine çare olmak ve taleplerini yerine getirmek durumundayız. Verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.