08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli’de 4 bin öğrenci kentin doğal...

Denizli’de 4 bin öğrenci kentin doğal ve tarihi güzelliklerini gezdi

Haber Merkezi - 15 Haziran 2022 Çarşamba - 10:39 Denizli’de 4 bin öğrenci kentin doğal ve tarihi güzelliklerini gezdi

Denizli’de eğitim gören lise 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerini kapsayan “Büyükşehir İle Geziyorum” Projesi ile 4 bin genç, kentin doğal ve tarihi güzellikleri gezdi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Büyükşehir İle Geziyorum” projesi tamamlandı. Denizli genelindeki 74 okuldan yaklaşık 4 bin 11. ve 12. sınıf öğrencisinin katıldığı proje kapsamında beyaz cennet Pamukkale ve Hierapolis Antik Kenti’ni ziyaret eden gençler Denizli Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nın muhteşem manzarası ve doğası ile de buluştu. Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret eden öğrenciler tesis hakkında bilgi alarak can dostlarla zaman geçirdi.

TİYATRO OYUNU İZLEDİLER

Haberin DevamıReklam

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ni de gezen öğenciler, buradaki planetaryumda (gezegen evi) uzayın derinliklerine yolculuk ederek gök cisimleri hakkında temel bilgiler aldı. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularınca hazırlanan “Söz Sende” adlı oyunu da izleyen öğrenciler daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile buluştu.

“GENÇLER PROJEYLE STRES ATTI”

Yoğun bir eğitim yılının sonuna gelindiğini kaydeden Zolan, gençlerin projeyi çok sevdiğini anlattı. Üniversite sınavı öncesi gençlerin projeyle stres attığını söyleyen Zolan, şöyle konuştu:

“Bu yoğun temponuz içerisinde bir nefes alın istedim. Bunun yanında insan yaşadığı, ait olduğu yeri bilmesi lazım. Sizlere değişik bir gün yaşatmak arkadaşlarınızla beraber sadece okul ortamında değil farklı ortamlarda da bir araya gelmeniz, hem de şehrimizi tanımanız açısından böyle bir gezi düzenledik. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman gençlerin yanında olduk. İnşallah yolunuz açık, aydınlık olsun. Hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum. İnşallah hep mutlu olun.”