06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. 346 sporcunun katılımıyla Cumhuriyet Kupası yarışları...

346 sporcunun katılımıyla Cumhuriyet Kupası yarışları yapıldı

Haber Merkezi - 1 Kasım 2021 Pazartesi - 12:06 346 sporcunun katılımıyla Cumhuriyet Kupası yarışları yapıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Cumhuriyet Kupası yarışlarında 346 sporcu mücadele etti.

A- A+

Cumhuriyet’in kuruluşunun 98. yıldönümü kutlamaları kapsamında taekwondo, okçuluk ve yüzme branşlarında Cumhuriyet Kupası Şenlikleri düzenledi. Taekwondo müsabakaları Atatürk Ortaokulu Spor Salonu’nda yapıldı. Etkinliğe 11 ilden 180 sporcu katıldı.

Cumhuriyet Kupası Okçuluk Şenlikleri ise, Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi ve Atletizm Sahası’nda 3 kulüp ve 34 sporcunun katılımıyla yapıldı.

Cumhuriyet Kupası Yüzme Şenliği de 8 kulüp ve 163 sporcunun katılımıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi Kayhan Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirildi.

Spor yarışmalarını izleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, katılan tüm sporcu ve kulüplere teşekkür etti. Zolan, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yılında şehrimizin her yerinde Cumhuriyetimizin gücünü göstermek adına birçok etkinlik yaptık. Cumhuriyetimizin kuruluşunda başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehit düşen, gazi olan, bu vatana kanını ve canını feda eden büyüklerimizi rahmetle anıyorum. Bize düşen Cumhuriyet’e, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğimize sahip çıkmaktır. Ay yıldızlı bayrağımızın ilelebet dalgalanması için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaktır. Cumhuriyetimiz ve bayrağımız ilelebet bu topraklarda yaşamaya devam edecek” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalıştıklarını kaydeden Zolan, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyet seviyesine çıkabilmek için Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her geçen gün olağan üstü gayret gösteriyoruz. Bugün burada yavrularımızı, gençlerimizi gördüğümüzde gerçekten o hedefe ne kadar güçlü yürüdüğümüzü göstermiş oluyoruz. Biz her alanda dünyada ilk sırada oluncaya kadar durmayacağız, koşacağız, çalışacağız. Velilerimize bizlere güvenip çocuklarını emanet ettiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.