Denizli’de 180 dansçının katılımıyla halk dansları gecesi – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli’de 180 dansçının katılımıyla halk dansları...

Denizli’de 180 dansçının katılımıyla halk dansları gecesi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 30 Mayıs 2022 Pazartesi - 11:13Güncelleme: 30 Mayıs 2022 Pazartesi - 11:15
Denizli’de 180 dansçının katılımıyla halk dansları gecesi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu tarafından, 180 dansçının katılımıyla yıl sonu programı düzenlendi.

Türk kültürünün tanıtılması ve yaşatılması amacıyla faaliyet ve ücretsiz kurslar düzenleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, Halk Oyunları Yıl Sonu Gösterisini gerçekleştirdi. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve vatandaşlar katıldı.

 

Halk oyunları kursuna katılan topluluk üyeleri, Zeybek, Halay, Kafkas, Trakya karşılama ve Teke yöresi gösterileri ile muhteşem bir geceye imza attı. 180 kişilik kadronun yer aldığı yıl sonu gösterisinde davul şovu da gerçekleştirildi.

Programda konuşma yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, başta Denizli olmak üzere, bölgenin ve tüm Anadolu’nun halk oyunlarına sahip çıkmaya ve geleceğe taşımaya gayret ettiklerini söyledi. Velilere seslenen Zolan, “Siz çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz. Biz de gözbebeklerinize gözümüzün bebeği gibi baktık. Öğrendikleri bu değerler ömür boyu onlarla birlikte olacak, güzellik ve özgüven katacak. Emek veren hocalarımıza, birbirinden kıymetli kursiyerlerimize ve değerli ailelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam
Salgının etkilerinin azalmasıyla birlikte Kongre ve Kültür Merkezi’nde birbirinden özel programlar gerçekleştirdiklerini ifade eden Zolan, “Artık ‘Denizlimizde salon yok’ diye mazeret yok. Çok şükür, her türlü imkanımız var. Birlikte birçok güzelliklere ulaştık, bundan sonra da ulaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından Zolan, halk dansları kurslarına katılan kursiyerler ile hatıra fotoğrafı çekildi.