15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli’de 15 Temmuz’u anlatan fotoğraf sergisi

Denizli’de 15 Temmuz’u anlatan fotoğraf sergisi

Haber Merkezi - 15 Temmuz 2022 Cuma - 12:49 Denizli’de 15 Temmuz’u anlatan fotoğraf sergisi

Denizli Büyükşehir Belediyesince açılan fotoğraf sergisinde, hain darbe girişimine karşı halkın koyduğu direniş aktarıldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Delikliçınar Meydanı’nda fotoğraf sergisi açtı. Serginin açılışına Vali Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Garnizon Komutan Vekili Albay Aziz Çiçek, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör ve vatandaşlar katıldı.

Vali Atik ve Başkan Zolan, serginin açılışının ardından fotoğrafları inceledi. Protokol üyeleri, daha sonra 15 Temmuz Anı Defterini imzaladı.

Vali Atik, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 15 Temmuz 2016’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla Türk milletinin sokaklara ve meydanlara inerek hain darbe girişimine karşı tek vücut olduğunu vurguladı. Vali Atik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Haberin DevamıReklam

“Allah şehitlerimize rahmet eylesin, bu vatan kolay vatan olmadı. Biz zorlu bir coğrafyada yaşıyoruz ve bu coğrafyada yaşamanın bedelini ödüyoruz. Ama tarihimizin hiçbir döneminde böyle bir yapıyla karşılaşılmamıştır. O gün Türk milletinin olağanüstü gayretiyle bu girişim sonuçsuz kılınmıştır.”

Delikliçınar Meydanı’nda açılan sergide, Denizli ve Türkiye’de 15 Temmuz 2016’da yaşanan kahramanlıkların anlatıldığı 40 fotoğraf yer alıyor.