15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli, Türkiye için birlik oldu

Denizli, Türkiye için birlik oldu

Haber Merkezi - 16 Temmuz 2022 Cumartesi - 09:46 Denizli, Türkiye için birlik oldu

Denizlililer, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Delikliçınar Meydanı’nda bir araya gelerek, Türkiye için birlik mesajını verdi.

A- A+

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Delikliçınar Meydanı’nda düzenlenen programa Vali Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli milletvekilleri Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, Garnizon Komutan Vekili Albay Aziz Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

Şehitler için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Denizli Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve sivil toplum kuruluşları kurdukları standlarda vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu. Dev ekrandan 15 Temmuz 2016’da yaşananların anlatıldığı sinevizyon gösterileri ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka sesleniş konuşması hep birlikte izlendi.

ZOLAN: VATANIMIZA, BAYRAĞIMIZA, EZANIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimini hatırlatarak, “O gece hepimiz ayağa kalktık. Çünkü o sinsi planlar netice almak üzere 15 Temmuz akşamını seçmişti” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla Türk milletinin ülkesine, demokrasisine ve bayrağına sahip çıktığını belirten Zolan, “Birlik ve beraberlik içinde el ele kol kola vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza sahip çıkacağız. Bizim bu inancımız, birlik ve beraberliğimiz olduğu sürece hiçbir düşman bizi yıkamaz. Bundan sonra da birçok şekilde, farklı yöntemlerle ülkemizi işgal etmek isteyecekler. Uyanık olacağız” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

Zolan, Denizli sancağını 98 yıl sonra 15 Temmuz 2016 akşamı çıkardıklarını, hainlerin darbe girişiminin önlendiğini, ülkenin ve Denizli’nin işgale uğramadığını sözlerine ekledi.

 

ATİK: BİZ ESARETİ KABUL ETMEYİZ

Vali Ali Fuat Atik de 15 Temmuz 2016’da yaşanılanların bir ihtilal veya darbe kalkışması olmadığını, bunun resmen ülkenin işgali olduğunu söyledi. Atik, şunları kaydetti:

“Onun için benim milletim, büyük Türk milleti sokaklara indi. Ben Türk olmaktan gurur duyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız milletini çok iyi tanıyor. Onun için milletine bir işaret verdi ve Allah razı olsun Denizli’de olduğu gibi Türkiye’nin dört bir tarafında bu milletin evlatları vatanına ihanet edenlere karşı tek yumruk halinde birleşti. Biz esareti kabul etmeyiz, bu Türk milletinin en önemli özelliğidir.”

00.13’TE SALALAR OKUNDU

15 Temmuz 2016’da vatanı için şehit düşen tüm kahramanlar için Kuran-ı Kerim tilavetinin okunup, duaların edildiği gece vatandaşlar 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti Hatıra Defteri’ne duygularını yazdı.6 yıl önceki gibi saat 00.13’de ise Denizli’deki tüm camilerden salalar okundu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösteri yaptığı programda, vatandaşlar geç saatlere kadar 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda demokrasi nöbeti tuttu.