31.10.2020, Cumartesi
9 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’de 10 yıldır eğitim için el ele diyorlar

Haber Merkezi - 21 Ağustos 2017 Pazartesi - 13:56 Denizli’de 10 yıldır eğitim için el ele diyorlar

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin hayata geçirdiği ve bugüne kadar binlerce gence ışık tutan "Eğitim için El Ele" projesi 10. Yılına girdi. Projede yer alan gönüllü eğitmenlerin bir araya geldiği 10. yıl özel etkinliğinde konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Nerede okursanız okuyun, hangi branşta eğitim alırsanız alın ama en iyisi olmaya çalışın" dedi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak gerçekleştirilen “Eğitim için El Ele” projesi kapsamında 10. yıl buluşması gerçekleştirildi. Üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs vermek amacıyla Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından başlatılan Eğitim İçin El Ele projesinin 10. yıl buluşma programı North Point otelde yapıldı.

Programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kültür Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz ve projeye katkı sağlayan gönüllü eğitmenler katıldı.

Gençlik Meclisi Başkanı Yılmaz, 350 gönüllü eğitmenin görev aldığı projeden bugüne kadar 4 bin dolayında gencin yararlandığını belirterek, desteklerinden dolayı Başkan Zolan’a teşekkür etti.

“PROJE İNSANA ÇOK ÖNEMLİ DONANIMLAR KAZANDIRIYOR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan ise,Eğitim İçin El Ele projesinin bugüne kadar olduğu gibi ilk gün ki heyecanla devam edeceğini söyledi. Zolan, ”B

u projemiz içinde çok güzel unsurlar var. Birincisi dayanışma… Gönüllülük, insana dokunma ve birebir temas. Bu proje neden 10 yıl aralıksız ve aynı şekilde devam etti? Çünkü gönülden yapılıyor, insana dokunuluyor ve gerçekten ihtiyaç olan bir iş, gönüllülük esası ile yerine getiriliyor. Buradan eğitim alan arkadaşlarımız üniversiteyi kazanıp eğitmenleri gibi aynı konuma geldiğinde eğitmen görevini üstleniyor. Proje sosyal sorumluluk anlamında insana çok önemli donanımlar kazandırıyor. Ben 10 yıl önce başlayan ve bugüne kadar süren bu yürüyüşte emek veren katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

PROJE GÜÇLENEREK DEVAM EDECEK

Projemizin güçlenerek ve kapsamını genişleterek devam etmesini isteyen Zolan, Eğitim İçin El Ele projesi ile eğitim alıp üniversiteyi kazanan gençlerimizi de tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Bu arkadaşlarımız da mutlaka çevrelerine ve kendinden sonra gelenlere faydalı olacak. Benim bundan hiç şüphem yok. Burada bulunan gençlik sorumluluğu zaten üzerine almış. Bundan sonra size ne sorumluluk verilirse verilsin eminim ki bu işi en iyi yapacak ve üstesinden geleceksiniz” diye konuştu.

Denizli’de 10 yıldır eğitim için el ele diyorlar

“EN İYİSİ OLMAYA ÇALIŞIN”

Üniversiteyi kazanan gençlerin güzel bir eğitim öğretim yılı geçirmesini dileyen Başkan Osman Zolan, “Tabi üniversiteyi kazanmak tek başına yeterli değil. Üniversiteyi kazanmak yeni bir yola adım atmak demektir. Ama o yol yürümek için gayret gerektirir. Nerede okursanız okuyun, hangi branşta eğitim alırsanız alın en iyisi olmaya çalışın. Esas iş üniversiteyi kazandıktan sonra başlıyor. Tabi üniversiteden mezun olan eğitmen kardeşlerimiz, sizlere de çok teşekkür ediyorum. Başka yerlerde değerlendirebilecek olduğunuz vaktinizi sizden sonra gelen kardeşlerinize ayırdınız” ifadelerini kullanıd.

EĞİTİM İÇİN EL ELE PROJESİ

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, 10 yıl önce hayata geçirdiği Eğitim İçin El Ele projesi ile üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere ücretsiz kurs imkanı sunmaya başladı. Proje kapsamında üniversitenin çeşitli fakültelerinde mezun olma aşamasına gelen gönüllü öğretmen adayları üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerle tecrübelerini paylaşarak, ücretsiz kurs veriyor. Kurslar Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Atalar Bilgi Evi ve Kurs Merkezi’nde oluşturulan sınıflarda veriliyor.