09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar kol bağladı

Denizli Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar kol bağladı

Haber Merkezi - 31 Temmuz 2022 Pazar - 15:24 Denizli Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar kol bağladı

Denizli Büyükşehir ve Pamukkale belediyelerinin iş birliğiyle düzenlenen Denizli Yağlı Güreşleri başladı. Er meydanında 43’ü başpehlivan olmak üzere 500 pehlivan kol bağladı.

A- A+

Denizli Yağlı Güreşleri, Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi’nde yapılıyor. Organizasyonda başpehlivanlık için Cengizhan Şimşek, İsmail Balaban, Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Recep Kara, Fatih Atlı, Mehmet Yeşil Yeşil, Şaban Yılmaz, Osman Aynur ve Mustafa Taş ile birlikte toplam 43 güreşçi mücadele edecek. Güreşlere katılan toplam pehlivan sayısı ise 500 olarak açıklandı.

Haberin DevamıReklam

Sıcak havaya rağmen güreşseverler müsabakaları izlemeye gelirken, Vali Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli milletvekilleri Cahit Özkan ve Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Kırkpınar başpehlivanlarından Hüseyin Çokal, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri de tribündeki yerlerini aldı.

Denizli Yağlı Güreşleri’nin ağası ise iş insanı Zafer Katrancı oldu.

Toplamda 14 boyda yapılacak müsabakaların akşam saatlerine kadar süreceği, daha sonra ise ödül töreninin düzenlenerek şampiyon güreşçilere altın kemer takdim edileceği belirtildi.