Denizli Yağlı Güreşleri 24 Eylül’de – D20Haber
29.11.2023, Çarşamba
9 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Yağlı Güreşleri 24 Eylül’de

Denizli Yağlı Güreşleri 24 Eylül’de

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Eylül 2023 Çarşamba - 10:55Güncelleme: 20 Eylül 2023 Çarşamba - 10:55
Denizli Yağlı Güreşleri 24 Eylül’de

Denizli’de yağlı güreşler için geri sayım devam ediyor. 24 Eylül Pazar günü düzenlenecek Denizli Yağlı Güreşleri’nde, Kırkpınar’da altın kemer kazanan çok sayıda isim başpehlivanlık için mücadele edecek.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Pamukkale Belediyesi ile iş birliği yaparak düzenleyeceği Denizli Yağlı Güreşleri, Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi’nde (Albayrak Meydanı altı) yapılacak. Pehlivanların mücadelesi 24 Eylül Pazar günü saat 10.00’dan itibaren başlayacak.

Haberin DevamıReklam
Er meydanında 500 dolayında güreşçinin mücadele edeceği organizasyonda, Kırkpınar’da bu yıl başpehlivanlığı kazanan Yusuf Can Zeybek’in yanı sıra Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Recep Kara, Fatih Atlı, Mehmet Yeşil Yeşil, Osman Aynur ve Mustafa Taş başpehlivanlık mücadelesi verecek.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, güreşlerin ücretsiz olarak izlenebileceğini belirterek, güreşseverleri Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi’ndeki mücadeleye davet etti.

Büyükşehir olarak ilk kez geçen yıl yağlı güreş düzenlediklerini anımsatan Zolan, “Ülkemizin en ünlü pehlivanları yine Denizlimizde kıyasıya mücadele edecek. Gün boyu sürecek etkinliğimizde heyecanlı müsabakalar izleyeceğiz. Ben tüm hemşehrilerimi, güreşseverleri ve çevre illerimizden vatandaşlarımızı başpehlivanların kol bağlayacağıDenizli er meydanına davet ediyorum” dedi.