Denizli Valisi Altıparmak: Büyüklerimiz böyle uygun görmüş – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Valisi Altıparmak: Büyüklerimiz böyle uygun...

Denizli Valisi Altıparmak: Büyüklerimiz böyle uygun görmüş

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 2 Temmuz 2017 Pazar - 12:09Güncelleme: 2 Temmuz 2017 Pazar - 12:09
Denizli Valisi Altıparmak: Büyüklerimiz böyle uygun görmüş

Denizli Valisi iken merkeze alınan Ahmet Altıparmak yayınladığı veda mesajında, “Şevkle, heyecanla çalıştığım ilimizden erken ayrılıyorum. Kararı veren sayın büyüklerimiz böyle uygun görmüşler” dedi.

Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Ahmet Altıparmak, salı günü Denizli’den ayrılacak. Altıparmak, vedaya hazırlanırken, yayınladığı mesajla Denizlililere seslendi. “Bir yıldır vali olarak hizmet verdiğim Ege’nin incisi güzel Denizli’mizden ve siz değerli Denizlililerden çıkan yeni kararname ile ayrılıyorum” diyen Altıparmak, şunları kaydetti:

“ERKEN AYRILIYORUM”

Hepimiz sonlu olduğu gibi bu tür görevlerin de bir sonu vardır. Bir yıl önce bir yıl sonra ama son mutlak. Evet, ben de şevkle heyecanla çalıştığım ilimizden erken ayrılıyorum. Kararı veren sayın büyüklerimiz böyle uygun görmüşler. Onurlu insanlar olarak, umur görmüş devlet adamları olarak bizlere düşen de bu kararları saygıyla karşılamaktır. Zira AK Parti Hükümetleri süresince oldukça önemli görevlerde bulundum. Önemli illerimizde uzun yıllar valilik yaptım. Dolayısıyla bu yüce millete hizmet fırsatını veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm büyüklerimize şükran borçluyum.

“UYUM İÇİNDE PROJELERİ HAYATA GEÇİRDİK”

Çalıştığım süre içinde ailemi ihmal etme pahasına, en değerli derdim olan milletim için, devletim için daha fazla ne yapabilirim, daha fazla nasıl bir katkı sağlayabilirim anlayışı içinde oldum. Beraber çalıştığım tüm kurum kuruluşları STK’ları bu amaç doğrultusunda harekete geçirmeye çalıştım. Bu çerçevede çalışma arkadaşlarıma ve şehrin tüm dinamikleri ile işbirliği ve uyum içinde çok önemli projeleri hayata geçirdik. İnsanların hayatını kolaylaştırmak, huzur ve güvenini sağlamak ve her şeyden önce de gelecek nesillerin milli, manevi değerlerle mücehhez iyi birer yurttaş olmaları için tüm şartları zorladım. Bu çalışmalarımda insan onur ve haysiyetini, çalışkanlığı hep ön planda tuttum. Zira onursuz, haysiyetsiz ve tembel insanlardan ne kendine ne de bu millete hayır gelmeyeceğine iman etmiş bir insanım. Bunun içinde etrafımda hep onurlu ve çalışkan insanlara yer vermeye ve onların önlerini açmaya çalıştım. Tüm ülkeye çalışkanlığı ile girişimciliği ile örnek olan Denizli’mizde de bu prensipler çerçevesinde çalıştım.

Haberin DevamıReklam
“ŞAKLABANLIKLARA ASLA İZİN VERMEDİM”

Hayatta hazzetmediğim devleti ve onun kurumlarını zarara uğratmaya çalışan şaklabanlıklara asla izin vermedim. Hak ve hakikat daima mihenk taşım oldu. Onun için gönül rahatlığı içinde ayrılıyorum. Milletime, devletime olan borcumu yerine getirdiğimi düşünüyorum ve takdiri siz kıymetli Denizlililere ve yüce milletimize bırakıyorum.

“15 TEMMUZ’DA CANIMIZI ORTAYA KOYARAK VAZİFEMİZİ YAPTIK”

Denizli’nin benim nezdimde hep ayrı bir yeri, ayrı bir hatırası olacak. Zira 15 Temmuz gibi yabancı- yerli işbirlikçilerin işgal girişimini burada yaşadık. Çirkin yüzünü uzun yıllar saklayan, Aralık 2013 ile birlikte niyetini açıkça ortaya koyan bu alçak terör örgütünün hiç kimsenin öngöremediği son hamlesine ise hep birlikte şahitlik ettik ve bu girişimin başarılı olmaması için hiçbir vatan evladının bir damla kanını dahi döktürmeden canımızı ortaya koyarak üzerimize düşen vazifeyi yapmaya çalıştık. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. ,

“BAŞSAVCI ALPER’İN ÖLÜMÜ YÜREĞİMDE SİLİNMEYECEK YARA AÇTI”

İkinci hatırlanması gereken önemli bir olay olarak da can dostum, güzel insan Başsavcımız Mustafa Alper’i elim bir kazada burada kaybettik. Yüreğimde tamiri imkansız ve asla silinmeyecek bir yara açtı. Allah’ım rahmet etsin.

“GÜZEL PROJELERE İMZA ATTIK”

Bunların dışında tüm kurum ve kuruluşlar, odalar, borsalar ve tüm iş dünyası ile yerel yönetimler, STK’lar ve Denizli halkı ile uyum ve ahenk içinde çalıştık. Tek amacımız Denizli’ye ve Denizlililere daha iyi hizmeti nasıl verebiliriz anlayışı içinde çok güzel işlere, çok güzel projelere imza attık. Tamamladığımız da oldu, yarım kalanlar da… Eminim yeni gelen arkadaşımız bu çalışmaları çok daha iyi noktalara taşıyacaktır.

Bütün bu süre ve çalışmalarımda bana desteğini asla esirgemeyen Sayın Bakanımıza, Sayın Milletvekillerimize, Adli Askeri ve Mülki teşkilatımızın kıymetli mensuplarına, Polisimize ve Jandarmamıza, Büyükşehir ve alt kademe Belediye Başkanlarımıza, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza, oda başkanlarına, STK’lara, basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gösterdikleri yakın ilgi ve desteklerinden dolayı tümDenizli halkına teşekkür ediyorum.

Sizlere arz-ı veda ederken ailenizle dostlarınızla birlikte sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyor, Allah’a emanet ediyorum.”