02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Vali Atik: Sıkı denetim yapılacak, suistimale...

Vali Atik: Sıkı denetim yapılacak, suistimale izin verilmeyecek

Haber Merkezi - 28 Nisan 2021 Çarşamba - 15:18 Vali Atik: Sıkı denetim yapılacak, suistimale izin verilmeyecek

Vali Ali Fuat Atik, tam kapanma uygulamasında sıkı bir denetim uygulanacağını, genelge ve kararların suistimaline izin verilmeyeceğini belirtti.

A- A+

Vali Ali Fuat Atik, yarın (perşembe) saat 19.00’dan itibaren başlayacak tam kapanma uygulamasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. 29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında “tam kapanma” adı altında yeni kısıtlamalar getirildiğini anımsatan Atik, şunları kaydetti:

“Tarım, turizm ve ihracatın zirve yapması beklediğimiz aylara daha düşük vaka sayıları ile girebilmek adına, toplum sağlığı ve refahı açısından son derece önemli olan bu kısıtlamalara kayıtsız şartsız uyarak gösterilecek fedakârlık, muhakkak ki sağlıklı günleri beraberinde getirecektir.

Haberin DevamıReklam

2021/20 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul kararında da belirtilen hususlara kıymetli Denizlili vatandaşlarımızın hassasiyetle uyacaklarına inancımız tamdır. Genelge kapsamında değerlendirilen muafiyetler kötüye kullanılmadan salgının azalması ve ortadan kalkması için azami çaba gösterilerek bu süreci sabır ve kararlılıkla atlatmalıyız.

Bu süreçte gerek yol kontrollerinde gerekse meslek kuruluşları ile kolluk personeli tarafından genelge ve kararlara bağlı olarak sahada sıkı denetimler yapılacaktır. Hiçbir suretle suistimale müsaade edilmeyecek, kural ve kararların harfiyen uygulanması için her türlü tedbirler alınacak olup uymayanlar için ise mevzuatta belirtilen yaptırımlar uygulanacaktır.”