25.06.2021, Cuma
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Atik, Muğla’daki toplantıyı bırakıp geldi, eylemcilerle...

Atik, Muğla’daki toplantıyı bırakıp geldi, eylemcilerle görüştü

Haber Merkezi - 31 Mayıs 2021 Pazartesi - 18:24 Atik, Muğla’daki toplantıyı bırakıp geldi, eylemcilerle görüştü

Denizli’de, mahallelerinin yakınında ve kekik bahçelerinin yakınında açılan taş ocağına karşı çıkıp valilik önünde eylem yapan vatandaşla Vali Ali Fuat Atik ile görüştü. Eylem haberini alır almaz muğla’daki toplantıyı yarıda bırakıp kente gelen Atik, eylemcilere “halkımın hakkını kimseye gasp ettirmem” mesajını verdi.

A- A+

• Valilik önünde taş ocağı eylemi

Pamukkale’nin Güzelpınar Mahallesi’ndeki kekik bahçelerinin bulunduğu bölgede ve yerleşim yerine yakın alanda açılan taş ocağına tepkiler dinmiyor. Daha önce taş ocağı sahasında eylem yapan vatandaşlar, 15 günlük aranın ardından yeniden çalışma başlatılması üzerine Denizli Valiliği önüne geldi.

KISA SÜREN ARBEDE

Güvenlik güçlerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı valilik önünde toplanan üreticiler, binaya girmeye isteyince kısa süreli arbede yaşandı. İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız tarafından sakinleştirilen grup, Vali Ali Fuat Atik ile görüşmek için talepte bulundu.

ATİK, MUĞLA’DAN GELDİ

Bilgi verilmesi üzerine Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Yönetim Kurulu toplantısı için Muğla’da bulunan Vali Atik, kısa sürede kente döndü. Valilik önünde toplanan mahalle sakinlerinin konferans salonuna alınması talimatını veren Atik, üreticilerin sıkıntılarını dinledi.

BÖLGEYE İNCELEME İÇİN GİDECEK

Yaşadıkları problemi aktaran Güzelpınar Muhtarı Ergun Gürsoy, “Örnek köy seçilmiştik. Güzelpınar’ı talan etmek için her sene bizim oralara taş ocağı açmak istiyorlar. Biz azalarımızla, köylülerimizle şirketi tanımayız. Tozdan durulmuyor. Şu anda taş ocağının çalışan yerin arka tarafında yüzlerce dönümlük arazimiz var bizim. Şimdi açılacak olan taş ocağını istemiyoruz. Yarın saat 10.00’da gelin valim” dedi.

Atik ise Güzelpınar’a gideceğini söyleyerek, “Yarın ben geleyim, sizin bir çayınızı içeyim, yerinde göreyim orada konuşalım. Yeni açılacak olana da bakalım. Ben Denizli’nin Valisiyim, halkımın hakkını kimseye gasp ettirmem. Şu anda taş ocağı açılmak istenen yer, biz devlet yatırımına malzeme üretecek. Bir geleyim bakayım, alternatif bir çözüm yolu varsa hep birlikte çözüm yoluna bakalım. Gözümle göreyim birlikte bir çözüm yolu arayalım. Bu işler dedikodu ile olmaz” diye konuştu.

Yaşlı bir kadınla da diyalog kuran Atik, “Anacığım, ben seni mağdur ettirir miyim ya, ben ziyan ettirmem. Şimdi siz bana kaçta derseniz geleyim. Tamam yarın saat 10.00’da geleceğim. Söz benim ağzımdan çıktı, ben yarın köye geleceğim. Burada konuştuğumun dışında bir şey yaparsam yarın senin yüzüne nasıl bakarım. Ben tek gideceğim, bir şoförüm, bir korumam olacak. Yarın saat 10.01’i geçerse istediğini söyle” ifadelerini kullandı.