22.10.2020, Perşembe
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Vali Atik, denetimde tartıştığı esnaftan özür diledi

Haber Merkezi - 18 Ekim 2020 Pazar - 12:00 Vali Atik, denetimde tartıştığı esnaftan özür diledi

Vali Ali Fuat Atik, coronavirüs denetimi sırasında diyolağa girdiği esnaftan kullandığı uslüp nedeniyle özür diledi. Atik, “üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı yaklaşım içermesi beni üzdü” açıklamasını yaptı.

A- A+

Vali Ali Fuat Atik, 16 Ekim’de Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile birlikte yaptığı coronavirüs denetimi sırasında bir iş yerinde eldivensiz döner kesen çalışana uyarıda bulunmuş, buna rağmen çalışmaya devam edilmesi üzerine iş yerine cezai işlem uygulanması ve faaliyetten men edilmesi talimatını vermişti.

VATANDAŞLARLA KURDUĞU İYİ DİYALOGLARLA TANINIYOR

Vatandaşlarla kurduğu sıcak diyaloglar ile tanınan, parkta, caddede karşılaştıklarıyla sohbet eden, ihtiyaç sahiplerinin yardım isteklerine anında yanıt veren, yardım konusunda yapılan haberleri titizlikle inceleyip gereğinin yapılması talimatlarını veren Vali Atik, yaşadığı bu olayın ardından da bugüne kadar pek alışık olmadığımız bir tavır sergileyip, esnaftan kamuoyu önünde özür diledi. Atik’in özür açıklaması şöyle:

ÖZÜR AÇIKLAMASI

“Coronavirüsle mücadele kapsamında bir işletmemizin çalışanıyla yaşanmış olan diyalog herkes gibi beni de üzmüştür. Bugüne kadar bir çok denetime katıldık vatandaşlarımızla bir araya geldik, onlarla hemhal (aynı durumda olmak) olduk, dertlerini dinledik. Ülkemizin ve devletimizin salgına karşı nasıl bir mücadele verdiğini uygun bir lisan-ı hal ile izah etmeye çalıştık. Devlet sorumluluğu da bunu gerektirir. Bahse konu esnafımız ile yaşanan diyalogdaki görüntüler tüm ayrıntılarıyla incelendiğinde; başı ve sonuna detaylıca bakıldığında konunun teferruatı ve süreçteki hassasiyetimiz, vatandaşımızı koruma anlayışımız daha net anlaşılacaktır. Bundan sonra da hassasiyet konusunda kurallara uyma konusunda davetimizi yenilemeyi sürdürmeye devam edeceğiz.

Gün boyu yapılan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü. Bu sebeple vatandaşlarımızdan bu tutum ve yaklaşımım sebebiyle özür diliyorum. işletmemiz vatandaşımıza hizmet vermeye devam ediyor ve inşallah yaşanan bu üzücü görüntüyü işletmemizi ziyaret ederek nezaket ve tevazuuyla telafi edeceğiz. Bizler milletimiz için varız, bizler milletimizin hizmetkarıyız, devlet millet için vardır umuyor ve diliyorum ki birlik ve beraberlik içerisinde daha sakin daha duyarlı daha vakur bir duruşla bu süreci hep birlikte atlatacağız. İnanıyorum ki salgınla mücadeleyi milletimiz kazanacak en kısa sürede bu topraklardan koronavirüs illetini hep birlikte yeneceğiz. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyorum.”