30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Atik: Attouda’nın restorasyonu için girişim yapılacak

Atik: Attouda’nın restorasyonu için girişim yapılacak

Haber Merkezi - 16 Eylül 2020 Çarşamba - 20:19 Atik: Attouda’nın restorasyonu için girişim yapılacak

Denizli’deki 19 antik kentten birisi olan Attouda restore edilecek. Antik kentti gezen Vali Ali Fuat Atik, buranın aslına uygun şekilde restorasyonu için girişimlerde bulunulacağını bildirdi.

A- A+

Vali Ali Fuat Atik, ilçe gezilerine Sarayköy ve Babadağ ziyaretleriyle devam etti. İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız ve İl Jandarma Komutanı Veysel Yanık ile birlikte Sarayköy’e giden Atik’i Kaymakam Celalettin Cantürk ve Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ile ilçe prtokolü karşıladı.

Kaymakamlık, belediye, emniyet müdürlüğü ve ilçe jandarma komutanlığını ziyaret ederek, çalışmalarla bilgi alan Atik, daha sonra antik kent Attouda’ya geçti. Hisar Mahallesi ile iç içe olan ve sokaklarında antik kentin izlerine rastlanan Attouda’yı gezen Atik, Arkeolog Bilge Yılmaz Kolancı’dan bilgi aldı.

Haberin DevamıReklam

Bazıları yıkılacak duruma gelen tarihi yapıları gören Atik, bunların aslına uygun şekilde restore edilmesi için gerekli adımların atılacağını söyledi.

İlçedeki Umut Termal Tesisi’ni de ziyaret eden Vali Atik, otelin sahibi Kadir Başoğlan’dan termal sağlık turizmi ve 2021 yılı hedefleriyle ilgili bilgi aldı.

Atik, ziyaret ettiği Greeneco Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin santralinde şirketin yönetim kurulu başkanı Kamil Özdağ ile Zorlu Enerji Santrali’nde şirketin Grup Müdürü Ali Er’den bilgi aldı.

Vali Atik, Babadağ ilçesinde de incelemelerde bulundu.