21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. “Vefa Sosyal Destek Grubu” diye kapınızı...

“Vefa Sosyal Destek Grubu” diye kapınızı çalanlara inanmayın

Haber Merkezi - 26 Mart 2020 Perşembe - 20:33 “Vefa Sosyal Destek Grubu” diye kapınızı çalanlara inanmayın

Denizli Valiliği, coronavirüs nedeniyle 65 yaş ve üzerindekilerin ihtiyaçlarının “Vefa Sosyal Destek Grubu” görevlilerince karşılanacağı, talepte bulunmadan bu ismi kullanarak evlere gelenlere itibar edilmemesi uyarısında bulundu.

A- A+

Her dönemi değerlendirmeye çalışan dolandırıcılar, bu kez coronavirüs salgınıyla yaşanan ortamdan yararlanmak için fırsat kolluyor. Bunu da “Vefa Sosyal Destek Grubu”ndan geldiklerini söyleyerek yapmaya ve yaşlıları dolandırmaya çalışıyorlar. Konuyla ilgili Denizli Valiliğinden yapılan uyarı şöyle:

“Coronavirüs tedbirleri kapsamında bakanlığımızca 81 il valiliğine gönderilen genelgede, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkmaları kısıtlanmış / yasaklanmıştır.

Bu durumda olan ve tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların mağdur olmaması için valiliklerin/ kaymakamların başkanlığında il ve ilçelerimizde Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturulmuştur. Bu kapsamdaki vatandaşlarımızın 112, 155, 156 ve Kaymakamlık numaraları üzerinden ihtiyaçları 22 Mart itibariyle karşılanmaya başlandı.

Son günlerde art niyetli kişiler tarafından vatandaşlarımızın evlerine gidilerek Vefa Sosyal Destek Grubundan geldiklerini belirterek dolandırıcılık teşebbüslerinin görüldüğü tespit edilmiştir.

Vefa Sosyal Destek İletişim numaralarına söz konusu vatandaşlarımızın ihtiyaç talebinde bulunmaları halinde Vefa Sosyal Destek Gruplarınca belirlenen personeller ( kolluk kuvvetleri, zabıta, muhtar vb. kamu görevlisi ) tarafından ihtiyaçları karşılanarak vatandaşlarımıza ulaştırılmaktadır. İhtiyaçlarını karşılayacak kimsesi bulunmayan vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması süreci İlçe Kaymakamlarının başkanlığında oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” tarafından yönetilmekte olup, bu grubun kararı, görevlendirmesi, koordinasyonu olmadan hiçbir kurum, kuruluş, STK tarafından yardım faaliyeti gerçekleştirilmemektedir.

Bu nedenle talebiniz dışında sizlere ulaşarak “Vefa Sosyal Destek Grubu”ndan geldiğini belirten kişilere hiçbir şekilde itibar edilmemesini, böyle bir durumla karşılaşılması halinde Emniyet Müdürlüğü veya Jandarma Komutanlığı’na ihbarda bulunulması önemle rica olunur.”