17.05.2022, Salı
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Valiliği’nden dolandırıcılık uyarısı

Denizli Valiliği’nden dolandırıcılık uyarısı

Haber Merkezi - 6 Ağustos 2020 Perşembe - 20:05 Denizli Valiliği’nden dolandırıcılık uyarısı

Denizli Valiliği, bazı kişilerin Vali Ali Fuat Atik’in ismini kullanarak dolandırıcılık yaptığını belirterek, bu kişilere itibar edilmemesi ve bu istekte bulunanların güvenlik güçlerine bildirilmesini istedi.

A- A+

Valilik, Denizli Valisi’nin ismini kullanarak dolandırıcılık yapıldığını, vatandaşların ev veya cep telefonlarından aranarak iş bulma bahanesiyle para talep edildiğini ve bu kişilere itibar edilmemesi gerektiği uyarısında bulundu. Valilik’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Denizli Valiliği’nin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnafımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır.

Valiliğimizin ve herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon vb. yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, tedbir amaçlı olarak da böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın Emniyet Müdürlüğü veya Jandarma Komutanlığı’na ihbarda bulunulması önemle rica olunur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”