29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli TIR parkına kavuşuyor

Denizli TIR parkına kavuşuyor

Haber Merkezi - 8 Mayıs 2018 Salı - 14:05 Denizli TIR parkına kavuşuyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, kamyon ve TIR’ların şehir merkezinde düzensiz park yapmasının önüne geçmek ve kent trafiğini rahatlamak amacı ile hayata geçirdiği kamyon ve tır parkı projesinde sona yaklaşıldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kamyon ve TIR parkı projesinde sona geldi. Proje ile şehir merkezinde düzensiz parklanmaya neden olan, gerek kötü görüntüsü gerekse sıkışıklığa meydan vermesi nedeni ile kent trafiğini olumsuz yönde etkileyen TIR ve kamyonlar düzenli bir park alanına sahip olacak. Düzenli parklanmanın yanında yol kenarlarında gecelemek zorunda kalan kamyon ve tır şoförleri için de çeşitli sosyal alanların yer alacağı tesisten de hizmet alabilecek kamyon ve tır şoförleri güvenlik ve konfor açısından da rahata kavuşacak. Bozburun Mahallesi yakınlarında yaklaşık 45 dönüm arazi içerisinde yapılacak park, 99 tır, 60 kamyon ve 49 otomobil kapasiteli olacak. Bodrum ve zemin kat olmak üzere 1.350 metrekare kapalı alanı olacak tesis toplamda 2.278 metrekare alana kuruldu.

“İHTİYAÇ DUYULAN BİR PROJE”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sona yaklaştıkları projeyle kamyon ve TIR’ların şehir merkezinde oluşturdukları düzensiz parklanmaların artık tarihe karışacağını söyledi. Kamyon ve TIR parkı ile Denizli’nin ihtiyacı olan bir projeyi daha tamamlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Zolan, “Ağır vasıta araçların kent merkezinde parklanması gerek görüntü, gerekse trafiği olumsuz etkileme anlamında olumsuzluk yaratıyordu. Yol kenarında konaklamak zorunda kalan veya park edecek yer bulamayan şoför esnafımız da bundan şikayetçiydi. Denizli’de artık bu sorun olmayacak. Kamyon ve TIR parkı ile şoför esnafımız hem sosyal tesise kavuşacak hem de güvenli bir alanda konaklama imkanına kavuşacak” dedi.