21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Sebze ve Meyve Toptancı Hali’nde...

Denizli Sebze ve Meyve Toptancı Hali’nde de coronavirüs önlemleri alınıyor

Haber Merkezi - 30 Mart 2020 Pazartesi - 16:17 Denizli Sebze ve Meyve Toptancı Hali’nde de coronavirüs önlemleri alınıyor

Denizli'nin bir çok noktasında dezenfektan çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, kente sebze ve meyve akışı sağlanan Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hal İşletmesi’nde de coronavirüse karşı önlemler alıyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi coronavirüse (KOVID-19) karşı aldığı tedbirlerini düzenli bir şekilde sürdürüyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesine bağlı ekipler, kentin sebze ve meyve akışının sağlandığı Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hal İşletmesi’nde de dezenfektan çalışması gerçekleştirdi. Dezenfektanda Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlı biyosidal ürünler kullanılırken, meyve ve sebzelerin satış alanları başta olmak üzere tesiste bulunan tüm hizmet alanlarında da gerekli önlemleri alıyor. Denizli’nin semt pazarlarının meyve ve sebze ihtiyacını karşılayan Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hal İşletmesi’nin dezenfeksiyonu esnaf tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

“DEZENFEKTAN ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak ilk andan itibaren gerekli çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Başkan Osman Zolan, özel kıyafetli personellerin, dezenfekte uygulamalarına gece gündüz demeden devam ettiklerini kaydetti. Zolan, “Vatandaşlarımızın semt pazarlarından, marketlerden ve gıda satışı yapan esnaflardan satın aldığı meyve ve sebzelerimizin şehrimizde akışının sağlandığı hal işletmemizde de gerekli temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz. Tüm hemşehrilerimiz başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere tüm kurumlarımızın tavsiyelerine kulak vermeye devam etsin. Bizler tüm kurumlarımızla birlikte vatandaşlarımızın sağlığı için çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.