15.06.2021, Salı
15 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli protokolünden bayram mesajları

Denizli protokolünden bayram mesajları

Haber Merkezi - 12 Mayıs 2021 Çarşamba - 22:32 Denizli protokolünden bayram mesajları

Onbir ayın sultanı ramazan ayı geride kalırken, bugünden itibaren üç gün sürecek Ramazan Bayramı başladı.

A- A+

Ramazan Bayramı dolayısıyla Denizli protokolü de vatandaşların bayramını kutlayan mesajlar yayımladı. İşte o mesajlar:

VALİ: BAYRAMLAR ÖZEL VE ANLAMLI GÜNLERDİR

Vali Ali Fuat Atik, Ramazan Bayramı mesajında, “Güzellik ve iyilikleri yoğun olarak hissettiğimiz, rahmet ve bereket ayı ramazanı geride bıraktık. Sağlımızla imtihan edildiğimiz bu zor günlerde rabbimizin bizleri birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde Ramazan Bayramı’na ulaştırmış olmasının şükrünü ve mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek şunları kaydetti:

Bayramlar toplumsal belleğimize en güzel anıların işlendiği, en kıymetli zamanlardır. Bayramları, bayram yapan bu günlerin bize yaşattığı derin manevi duygulardır. Bayramlar, gönüller arasında en derin manevi bağların kurulmasına imkân sağlayan birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı güçlendiren son derece özel ve anlamlı günlerdir. Bu anlamlı günde, millet olarak birlik ve beraberliğimizin gücü perçinlenmektedir ancak bu yıl da Koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan ayını eski günlerdeki gibi geçiremedik. Sağlığımızı koruyabilmek için evlerimizde kaldık, Ramazan sevincimizi buruk yaşadık. Yeniden eski bayramlara ulaşabilmek, bayramları bayram tadında yaşayabilmek için yeter ki milletimizin gücüne güvenip güzel günlerin geleceğine inanalım. Bizler, millet olarak çok büyük zorlukların altından kalkabilme potansiyeline sahibiz. Eminim ki bu zor günleri de geride bırakıp gelecek güzel günleri birlikte kucaklayacağız. Ramazan Bayramı’nın bütün gönüllere esenlik, ülkemizle birlikte tüm dünyaya sağlık, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor; Denizli halkımızın ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.”

 

ZOLAN: SAĞLIK, BARIŞ VE HUZUR GETİRMESİNİ DİLİYORUM

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ramazan Bayramı mesajında, “Denizlimizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin bayramını tebrik ediyor, bu mübarek günlerin tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini diliyorum” dedi. Zolan, şöyle devam etti:

“Manevi huzurla idrak ettiğimiz rahmet ve bereket ayı ramazanın ardından, mübarek bayrama ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Ancak bu bayram özlem ve sevincimizi, gelecekte daha sağlıklı günlere kavuşmak adına farklı bir şekilde paylaşacağız. Anne ve babalarımızın, akrabalarımızın ve tüm sevdiklerimizin bayramını bu kez telefon veya diğer iletişim araçlarıyla kutlayacağız. Sevdiklerimiz için tedbiri elden bırakmayacağız. Hoşgörünün, birlik ve beraberliğin pekiştiği ramazan ayımıza Allah’ım tekrar kavuşmayı nasip etsin. Bu duygularla Denizlimizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyor, bayramın manevi ikliminin tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.”

KUTLUHAN: BAYRAMLAR MÜSTESNA GÜNLERDİR

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan, yaptığı yazılı açıklamada, bayramların ortaya çıkardığı birlik, dayanışma ve paylaşma gibi manevi duyguları hayatın geneline yaymak gerektiğini vurguladı. Ktuluhan’ın açıklaması şöyle:

“Bayramlar sevginin paylaştıkça çoğaldığı, büyüklerimizin gönül rızasının alındığı, kimsesizler ve yardıma muhtaçların yalnız olmadıklarını onlara hissettirdiğimiz müstesna günlerdir. İyiliklerin, güzelliklerin, dostluk, kardeşlik, dayanışma ve paylaşma duygularının en yoğun şekilde yaşandığı, kırgınlıklarınve küslüklerin geride bırakıldığı rahmet ve mağfiret ayı ramazanın ardından bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren coronavirüs salgını sebebiyle önceki bayramlarımızdan farklı olarak büyüklerimizi ziyaret edemeyecek, bayramın coşkusunu ve mutluluğunu sevdiklerimizle bir arada kutlayamayacak olsak da bu bayramı gönül birliği içinde yine en samimi duygularımızla geçireceğiz. İnşallah, salgın sona erdiğinde önümüzdeki bayramları yine sağlıkla eskiden olduğu gibi bir arada sevgi ve muhabbetle yaşayacağız.”

ÖRKİ: BAYRAM SEVİNCİNİ YAŞAYACAĞIZ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, coronavirüs nedeniyle önceden alışageldiğimiz iftar sofralarını, sahur buluşmalarını, teravih namazlarını birlikte yaşama imkanı olmadığını belirdi. Örki’nin açıklaması şöyle:

“11 ayın sultanı olan ramazan ayının sonunda bayram sevincini yaşayacağız. Tüm Pamukkaleli vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Ramazan Bayramı mübarek olsun. Salgından korunmak için herkes bu Ramazan ayını kendiyle baş başa yaşadı. Bu şartlarda bayrama ulaşmanın sevincini buruk bir şekilde yaşıyoruz. Geçen sene olduğu gibi bu sene de Ramazan Bayramı’nda sevdiklerimizle kucaklaşamayacağız. Hem ülkemiz hem de dünya hala koronavirüs pandemisi ile mücadelesini yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu süreçte kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Hastalıkla mücadele edenlere de şifalar niyaz ediyorum. Bir sonraki Ramazan ayında ve Ramazan Bayramı’nda eski özlediğimiz günlerdeki gibi yaşamanın nasip olmasını diliyorum. Bu vesile ile başta Pamukkaleli vatandaşlarımız olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum.”

DOĞAN: BAYRAMA ULAŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, ulusca bayrama ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşadığımızı dile getirdi. Doğan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Toplumsal dayanışma duygularının en üst seviyede yaşanarak kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, on bir ayın sultanı ramazan ayını, hemşehrilerimizle sergilediğimiz büyük dayanışma örneğiyle uğurlayarak Ramazan Bayramı’na kavuşuyor, bayrama ulaşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Her ne kadar bu bayram sevdiklerimizle fiziken bir arada olamasak da, inanıyorum ki önümüzdeki bayramları, tüm geleneklerimizi birlikte yaşatmaya devam ederek hep beraber kutlayacağız. Tutulan tüm oruçların, edilen tüm duaların kabul olmasını diliyor, Ramazan Bayramı’nın Merkezefendimize, Denizlimize, ülkemize ve İslam alemine başta sağlık olmak üzere barış, huzur, adalet, kardeşlik ve bereket getirmesini diliyorum.”

 

ERDOĞAN: HUZUR İÇİNDE GEÇİRECEĞİMİZ BİR BAYRAM DİLİYORUM

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Ramazan Bayramı açıklamasında, Denizlililere sağlıklı ve huzurlu bir bayram diledi. Erdoğan, şunları kaydetti:

“Değerli hemşehrilerimiz, tüm dünyayı etkisi altına alan bir pandemi ve salgınla mücadele kısıtlamaları altında, zor günlerden geçiyoruz. Her ne kadar birbirimizden uzak kalsak, eskisi gibi sarılıp tokalaşıp kucaklaşamasak da bayram sevincini doyasıya yaşayabilmek için elimizden geleni yapmalıyız. Kısıtlamalara harfiyen uymalı; maske, mesafe ve hijyen kurallarından ödün vermemeliyiz. Her şeyin başı sağlık; alınan kararlar, hepimizin can sağlığı için. Denizli Ticaret Odası olarak biz bu dönemde her türlü imkanımızı seferber ettik. İnsanımızın düzenli sağlık hizmeti alması da olmak üzere, iş yerlerimizin mümkün mertebe açık kalması ve ekonomimizin çarklarının dönmesi için mücadele verdik; veriyoruz. Sağlık teşkilatımıza hayırseverlerimizin katkılarıyla destek sağladık. Gerekli izin ve tedbirleri alarak, sektörlerimizin ayakta kalmasını sağlamaya çalıştık. Bize ulaşan her türlü ihtiyaç, talep ve beklentiyi, Cumhurbaşkanımızdan bakanlarımıza, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ile valimiz ve milletvekillerimize kadar ilgili her yere anında ilettik, çözüm aradık. Bunların yüzde 90’ından fazlasında da kısa zamanda çözüme ulaştık. İlgi gösteren, destek veren ve katkı sağlayan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Ne yapıyorsak insanımız için; sizlerin daha iyi bir ortamda yaşaması için!Ramazan Bayramı’na da işte bu duygu ve düşüncelerle ulaştık. Çok daha güzel günlere vesile olmasını umduğum bu arada dinlendikten ve güç topladıktan sonra, yine aynı heyecan, azim ve istekle işimize dört elle sarılalım. Unutmayalım yarınlar bizim. Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, küçüklerimizin gözlerinden büyüklerimizin ellerinden öpüyorum.”

ŞEVİK, HUZUR VE BARIŞ DİLEDİ

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Ramazan Bayramı ile ilgili açıklamasında, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, dargınların barıştığı, kardeşlik, dostluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa ulaştığı Ramazan Bayramı’na bu yıl Kudüs’te yaşanan hain saldırılar nedeniyle buruk bir şekilde girildiğini vurguladı. Şevik şunları kaydetti;:

“Bayramlar; dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha da arttığı, sevgi, saygı, paylaşma ve dayanışmanın hâkim olduğu mübarek günlerdir. Ne var ki; Ramazan Bayramı’nı terör devleti İsrail’in Mescid-i Aksa ve Filistinli kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiği hain, gaddar ve çirkin saldırıların gölgesinde hüzünlü ve buruk bir şekilde giriyoruz. İslam ülkelerinde emperyalist güçlerin, İslam ülkelerinde kontrol ettikleri terör örgütleri vasıtasıyla vekalet savaşları yürütülüyor. Bilinmelidir ki, Kudüs ve Filistin yalnız değildir. Temennimiz, Kudüs ve Filistin’de yaşanan zulümlerin en kısa zamanda sona ermesidir. Bu duygu ve düşüncelerle Buldanlı hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.”